https://www.nekdsex.com
black splits brunette wife. sex stories i promised.
hot young amateur sucks and fucks in the jacuzzi. arab pussy endures sexy fucking.

Trump a FED, inflacja i krzywa rentowności

Na rynku pierwotnie pojawiło się przekonanie, że wgrana Donalda Trumpa doprowadzi do zmniejszenia szans lub nawet braku podwyżek stóp procentowych w USA w tym lub też nawet w przyszłym roku.

Rynek stopy procentowej faktycznie pierwotnie brał taki scenariusz pod uwagę, jednak należy pamiętać, że decyzję FEDu poznamy w połowie grudnia tego roku, a kadencja Obamy kończy się 20 stycznia 2017 roku.

Stąd też nie można od razu przekreślić scenariusza z podwyżką stóp za miesiąc i kilka dni, gdyż FED powinien skupić się na twardych danych, a nie na spekulacjach odnośnie przyszłej polityki nowego prezydenta USA. Dlatego też podwyżka stóp w grudniu jest jak najbardziej możliwa i to także zaczął ponownie wyceniać rynek stopy:

Co więcej, jeśli pro wzrostowa dla gospodarki polityka, którą ma prowadzić Trump doprowadzi do wzrostu oczekiwań inflacyjnych, to może się okazać, że stopy trzeba będzie podnosić systematycznie w najbliższych kwartałach.

Warto także zwrócić uwagę na to, co dzieje się z rentownościami obligacji i całą krzywą w USA. Ta staje się coraz bardziej stroma przez zdecydowany wzrost rentowności obligacji długoterminowych przy stabilizacji rentowności krótkoterminowych.

Rentowność 2-letnich obligacji USA (tygodniowy)
Rentowność obligacji 10-letnich USA (tygodniowy)
Rentowność obligacji 10-letnich obligacji USA (tygodniowy)

Jeszcze na koniec ubiegłego tygodnia spread 10-2l wynosił 0,986, a obecnie jest na poziomie 1,107.

Zgodnie z teorią krzywej rentowności jej coraz bardziej strome nachylenie wskazuje zazwyczaj na wzrost oczekiwań inwestorów odnośnie rosnącej inflacji oraz na silniejszy wzrost gospodarczy w przyszłości.

phim sex mỹ
pron
wicked czech cutie spreads her spread slit to the special.