https://www.nekdsex.com
black splits brunette wife. sex stories i promised.
hot young amateur sucks and fucks in the jacuzzi. arab pussy endures sexy fucking.

Europejska gospodarka dalej w formie

Europejska gospodarka jest w coraz lepszej kondycji, co potwierdziły dzisiejsze indeksy PMI dla głównych krajów strefy euro. Podobne oznaki widywaliśmy w ostatnich latach wielokrotnie, ale być może tym razem twarde dane makroekonomiczne poprawią się na dłuższy czas. Takiego scenariusza nie można wykluczyć ze względu na ogólny optymizm panujący na światowych rynkach i poprawę sytuacji w Chinach.

Przemysłowy indeks PMI dla Francji wyniósł 51,5 pkt. przy oczekiwanych 51,2 pkt. To drugi miesiąc z rzędu, w którym indeks dla Francji znajduje się powyżej umownej granicy 50 pkt. oddzielającej rozwój gospodarczy od recesji. Przypomnijmy, że indeksy PMI badają nastroje wśród przedsiębiorstw i ich oczekiwania na przyszłość. Pozytywnie zaskoczył także indeks dla usług, który wyniósł 52,6 pkt. Nieco mieszane dane napłynęły natomiast z Niemiec, gdzie indeks dla przemysłu był minimalnie gorszy od oczekiwań (54,4 pkt.), a pozytywnie zaskoczył indeks dla usług, który wyniósł 55 pkt. W przypadku Niemiec dane pozostają jednak niezmiennie bardzo dobre. Coraz lepiej wypada także cała strefa euro, gdzie przemysłowy PMI urósł już do poziomu 53,7 pkt., a usługowy do 54,1 pkt. Nastroje wśród przedsiębiorców wyraźnie znajdują się w trendzie wzrostowym.

Wykres 1.0. Przemysłowy indeks PMI dla strefy euro.

euro-pmi
Źródło: tradingeconomics.com

Wydaje się, że działania Europejskiego Banku Centralnego zaczynają wreszcie przynosić skutki, a dodatkowo sytuację poprawiają coraz lepsze nastroje w Chinach, które są głównym odbiorcą europejskich produktów, wyłączając rynek wewnętrzny. Dobrych nastrojów na Starym Kontynencie nie popsuł Brexit, ale pewnym zagrożeniem pozostaje zbliżające się referendum we Włoszech. Od ponad 2,5 roku w tym niestabilnie politycznym kraju panuje względny spokój, a premierem pozostaje Matteo Renzi. Jeśli reformy proponowane przez jego gabinet zostaną odrzucone, to Renzi ma podać się do dymisji. To może oznaczać kolejne kłopoty dla Europy i powstrzymanie ożywienia.

Póki co, sytuacja sprzyja jednak europejskim akcjom, które mogą korzystać na poprawie sytuacji gospodarczej. Wzrost gospodarczy w Europie jest również mile widziany w Polsce, ponieważ to właśnie Europa Zachodnia jest największym odbiorcą naszych towarów. Z tego punktu widzenia dla polskich aktywów kontynuacja ożywienia w Europie jest bardzo potrzebna.

EastSideCapital S.A.

phim sex mỹ
pron
wicked czech cutie spreads her spread slit to the special.