https://www.nekdsex.com
black splits brunette wife. sex stories i promised.
hot young amateur sucks and fucks in the jacuzzi. arab pussy endures sexy fucking.

NAJWAŻNIEJSZE WYDARZENIA NADCHODZĄCEGO TYGODNIA

Polityka, banki centralne, PKB i sezon wyników

Ostatni tydzień kwietnia na rynkach finansowych rozpocznie się od tematów politycznych i polityką on też się zakończy. W niedzielę odbędzie się pierwsza tura wyborów prezydenckich we Francji. Sondaże nie wskazują wyraźnego lidera, a różnica poparcia czterech głównych kandydatów mieści się w granicach błędu statystycznego. Dlatego w drugiej turze, która zaplanowana jest na 7 maja, tak naprawdę może znaleźć się każdy z nich. I to właśnie od tego kto się znajdzie, będzie zależała poniedziałkowa reakcja inwestorów. A w skrajnym przypadku, gdy do kolejnej tury przeszliby kandydaci skrajni, temat wyborów mógłby zdominować nawet cały przyszły tydzień.

W scenariuszu bazowym, który obecnie zakładają rynki finansowe, przyszłym prezydentem Francji zostanie umiarkowany Emmanuel Macron. Jego zwycięstwo w pierwszej turze da pozytywny impuls giełdom i wspólnej walucie. jednocześnie wzrośnie apetyt na ryzyko. Jednak w takim, już w pewnym stopniu zawartym w cenach scenariuszu, pozytywna reakcja ograniczy się do jednego dnia.

Tydzień zakończy natomiast specjalny szczyt Unii Europejskiej poświęcony BREXIT-owi, co w połączeniu z kampanią wyborczą na Wyspach przed zaplanowanymi na 8 czerwca przedterminowymi wyborami parlamentarnymi, przywróci na chwilę temat związany z wyjściem Wielkiej Brytanii z Unii.

Oprócz tematów politycznych, potencjalny wpływ na nastroje będą miały sygnały płynące z BoJ i ECB, wstępne szacunki dynamiki PKB za I kwartał br. dla Francji, Wielkiej Brytanii, jak również trwający sezon publikacji wyników na Wall Street i rozkręcający się podobny sezon na giełdzie w Warszawie.

PONIŻSZE ZESTAWIENIE ZAWIERA NAJWAŻNIESZE WYDARZENIA TYGODNIA 24-30 KWIETNIA 2017

NIEDZIELA, 23.04.2017

FRANCJA: Pierwsza tura wyborów prezydenckich
(Jedno z kluczowych wydarzeń tygodnia. Od konfiguracji kandydatów, którzy przejdą do drugiej tury będzie zależało, jak zareagują rynki finansowe. Możliwości jest dużo. Od dużego optymizmu, przez umiarkowany optymizm, lekki pesymizm i paniczny strach. W scenariuszu bazowym, gdy w drugiej turze spotka się Macron z Le Pen, reakcja rynków będzie umiarkowanie pozytywna. Gdyby jednak 7 maja Francuzi wybierali pomiędzy skrajnymi kandydatami, to reakcja będzie bardzo pesymistyczna, a temat wyborów będzie żył przez cały tydzień)

PONIEDZIAŁEK, 24.04.2017

USA: Wyniki kwartalne publikuje m.in. Alcoa, Halliburton
NIEMCY:
Indeks instytutu Ifo (kwiecień)

WTOREK, 25.04.2017

USA: Wyniki publikuje m.in. 3M, Caterpilar, Coca-Cola, McDonald’s, Texas Instruments
POLSKA: Wyniki publikuje m.in. Millennium
USA: Indeks zaufania konsumentów (kwiecień)
(W ostatnim czasie większość amerykańskich danych rozczarowuje. Nie jest wykluczone, że tak będzie zarówno z tymi, jak z pozostałymi  raportami publikowanymi w ostatnim tygodniu kwietnia. Inwestorzy zdają się mieć tego świadomość i nie reagują gwałtownie na taką sytuację. Dlatego też słabsze dane niekoniecznie muszą mieć negatywne przełożenie, podczas gdy lepsze od oczekiwań z pewnością zostaną zauważone)
USA: Sprzedaż nowych domów (marzec)
USA: Zapasy ropy wg API (tydzień)
(Jak co tydzień publikowane we wtorek i środę raporty o zapasach będą jednym z kluczowych czynników wpływających na nastroje na rynku ropy)

ŚRODA, 26.04.2017

USA: Wyniki publikuje m.in. Boeing, PepsiCo, P&G, Twitter
POLSKA: Wyniki publikuje m.in. BZ WBK, Lotos, Orange Polska
AUSTRALIA: Inflacja CPI (I kw.)

(Raport o inflacji będzie stanowił odniesienie do przyszłych decyzji RBA)
POLSKA: Stopa bezrobocia (marzec)
KANADA: Sprzedaż detaliczna (luty)
USA: Zapasy paliw (tydzień)

CZWARTEK, 27.04.2017

USA: Wyniki publikuje m.in. Alphabet, Amazon, DowChemical, Ford, Intel, Microsoft, UPS
POLSKA: Wyniki publikuje m.in. mBank, PKN Orlen
JAPONIA: Posiedzenie BOJ i decyzja ws. stóp proc.
(Bank Japonii nie tylko opublikuje decyzję ws. polityki monetarnej, ale też nowe prognozy makro, a na konferencji z dziennikarzami spotka się Kuroda. Zmiana polityki monetarnej jest wykluczona. Jednak już potencjalne sugestie odnośnie przyszłości będą mieć wpływ na rynki)
STREFA EURO:
Koniunktura gospodarcza (kwiecień)
STREFA EURO: Posiedzenie ECB i konferencja prasowa Draghiego
(Zmiana stóp procentowych i innych parametrów polityki monetarnej nie jest oczekiwana i nie będzie mieć miejsca. Inwestorzy będą jednak wsłuchiwać się w słowa Dragiego, szukając ewentualnych wskazówek co do przyszłości. Te zaś już mogą mieć wpływ na nastroje i decyzje inwestorów)
NIEMCY: Inflacja CPI wst. (kwiecień)
(Z uwagi na posiedzenie ECB dane nieco stracą na znaczeniu, ale wciąż będą analizowane w kontekście przyszłych decyzji banku centralnego)
USA: Zamówienia na dobra trwałe (kwiecień)
USA: Wnioski o zasiłek dla bezrobotnych (tydzień)
PIĄTEK, 28.04.2017

USA: Wyniki publikuje m.in. Chevron, Exxon Mobil, GM, Starbucks
POLSKA: Wyniki publikuje m.in. CCC, Grupa Azoty
JAPONIA:
CPI, bezrobocie, produkcja przemysłowa, sprzedaż detaliczna (marzec)
FRANCJA, HISZPANIA, UK, USA: PKB wst. (I kw.)
(Jedno z wydarzeń tygodnia. Powinniśmy zobaczyć optymistyczne dane z Europy i nieco rozczarowujące z USA. Jak zwykle, diabeł będzie tkwił w szczegółach. I to te szczegóły przesądzą, jak na raporty zareagują rynki finansowe)
STREFA EURO: Inflacja HICP wst. (kwiecień)
(Dane będą analizowane przez pryzmat przyszłych decyzji ECB)
USA: Indeks Chicago PMI (kwiecień)
USA: Indeks Uniwersytetu Michigan fin. (kwiecień)

SOBOTA, 29.04.2017

Szczyt UE poświęcony BREXIT-owi

NIEDZIELA, 30.04.2017

CHINY: Indeks PMI (kwiecień)
(Chińskie indeksy PMI powinny pozostać w kwietniu na wysokich poziomach, co wpiszę się w dominujący obecnie scenariusz przyspieszenia gospodarczego. Takie dane są jednak już w cenach. Dlatego potencjalnym źródłem rynkowych impulsów będą tylko rozczarowujące dane. Tradycyjnie też dane z Chin w największym stopniu będą wpływać na rynek surowcowy)

 

PRZYGOTOWAŁ:

Marcin Kiepas
główny analityk Fundacji FxCuffs

phim sex mỹ
pron
wicked czech cutie spreads her spread slit to the special.