https://www.nekdsex.com
black splits brunette wife. sex stories i promised.
hot young amateur sucks and fucks in the jacuzzi. arab pussy endures sexy fucking.

Ropa naftowa najdroższa od listopada

 

Kontrakty terminowe na baryłkę ropy typu WTI wspięły się dziś do najwyższego poziomu od listopada 2018 roku. Kontrakty z dostawą na marzec były notowane już na poziomie 55,74 USD. Cięcie wydobycia ze strony OPEC, obawy o zmniejszenie wydobycia ropy z łupków oraz ucieczka z pozycji krótkich wywindowały notowania. Styczeń był najlepszym miesiącem dla WTI od prawie trzech lat.

Cena ropy utrzymuje się na początku tygodnia przy 2-miesięcznym szczycie po informacjach, które wskazują na to, że kraje OPEC w styczniu zmniejszyły wydobycie o 930 000 baryłek do 31,02 mln – wynika z ankiety Bloomberga. OPEC i kraje spoza OPEC będące sojusznikami organizacji postanowiły w grudniu o dalszym cięciu produkcji w reakcji na 40 proc. spadek cen ropy, gdyż stronę podażową wzmagała produkcja ropy w USA oraz obawy o zmniejszenie popytu ze względu na prognozy co do spowolnienia w światowej gospodarce. Kraje OPEC i OPEC+ w tym Rosja zgodziły się w ciągu pierwszego półrocza zdjąć z rynku 1,2 mln baryłek dziennie w porównaniu do poziomów z października.

Udział OPEC w styczniowym cięciu wydobycia wyniósł 800 000 b/d, co stanowi 79 proc. zadeklarowanego cięcia. Do pełnego wykonania porozumienia brakuje jeszcze obniżenia produkcji o 170 000 b/d – wynika z ankiety.

Czynnikiem wspierającym cenę czarnego złota były też dane pokazujące spadek aktywnych wież wiertniczych w Stanach Zjednoczonych. Ich liczba spadła do najniższego poziomu od prawie 9 miesięcy, co ograniczy podaż surowca z USA.

2019-02-04_13h27_07

źródło: Trading Economics

Z czynników czysto rynkowych warto spojrzeć na szybką ucieczkę grających na spadki cen kontraktów terminowych na ropę, którzy obecnie muszą odkupować swoje pozycje, co jeszcze bardziej podnosi popyt i cenę. Fundusze hedgingowe tylko w cztery tygodnie zamknęły ponad połowę swoich transakcji, które miały zarabiać na spadkach cen – wynika z danych ICE.

2019-02-04_13h30_54

Ministrowie krajów OPEC+ spotkają się ponownie w marcu w stolicy Azerbejdżanu – Baku, aby ponownie ustalić, czy jest potrzeba dalszego przedłużenia obecnego porozumienia poza okres letni.

 

Daniel Kostecki

Główny Analityk Conotoxia Ltd.

Powyższy komentarz nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Został on sporządzony w celach informacyjnych i nie powinien stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Conotoxia Ltd. nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Conotoxia Ltd. jest zabronione.

phim sex mỹ
pron
wicked czech cutie spreads her spread slit to the special.