https://www.nekdsex.com
black splits brunette wife. sex stories i promised.
hot young amateur sucks and fucks in the jacuzzi. arab pussy endures sexy fucking.

Kolejny rekord na rynku palladu – mimo obaw o rynek motoryzacyjny

 

Pallad, w przeciwieństwie do złota czy srebra, nie jest szeroko omawianym w mediach metalem i nie cieszy się dużym zainteresowaniem ze strony inwestorów indywidualnych, którzy do jego notowań w dużej mierze mają dostęp. I w przeciwieństwie do złota i srebra na rynku palladu dzieje się bardzo dużo. Powiedzenie, że pieniądze lubią ciszę pasowałoby do tego rynku jak ulał.

Cena kontraktu na uncję palladu wzrosła od początku 2016 roku do dziś o ponad 210 proc. a już od początku tego roku do połowy lutego wzrost wyniósł ponad 20 proc. z 1190 USD do ponad 1450 USD.

2019-02-18_14h32_42Wykres tygodniowy cen palladu. Źródło: platforma Conotoxia

Głównym czynnikiem, który stoi za stale rosnącymi cenami palladu jest rynek motoryzacyjny oraz ograniczona podaż. Pallad wykorzystuje się w branży motoryzacyjnej do produkcji katalizatorów. W ostatnich latach jednym z ważniejszych wydarzeń dla wzmożonego popytu na pallad były skandale dotyczące koncernów motoryzacyjnych i norm dla silników diesla. W nich wykorzystuje się głównie platynę, a pallad z kolei jest używany w silnikach benzynowych, które stały się bardziej pożądane w konsekwencji afer z normami emisji spalin. Dodatkowo wzrost popularności samochodów hybrydowych również sprzyja zapotrzebowaniu na pallad, ponieważ są one oparte także na silnikach benzynowych.

Te czynniki jak na razie dominują nad obawami o spowolnienie w produkcji i sprzedaży samochodów, co już widać chociażby po kurczącym się chińskim rynku. Nie przeszkadza to jednak we wzroście cen metalu, ponieważ ewentualne spadki w produkcji są rekompensowane przez coraz bardziej restrykcyjne normy emisji. To prowadzi do powstania deficytu, który szacuje się na 1,4 mln uncji.

Największym producentem i eksporterem palladu jest Rosja, która posiada najwięcej zasobów tego metalu na świecie.

Daniel Kostecki
Główny Analityk Conotoxia Ltd.

Powyższy komentarz nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Został on sporządzony w celach informacyjnych i nie powinien stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Conotoxia Ltd. nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Conotoxia Ltd. jest zabronione.

phim sex mỹ
pron
wicked czech cutie spreads her spread slit to the special.