https://www.nekdsex.com
black splits brunette wife. sex stories i promised.
hot young amateur sucks and fucks in the jacuzzi. arab pussy endures sexy fucking.

Szef NBP o możliwych obniżkach stóp w Polsce – złoty słabnie

 

Szef Narodowego Banku Polskiego i przewodniczący Rady Polityki Pieniężnej Adam Glapiński podczas wystąpienia w Krajowej Izbie Gospodarczej powiedział dziś, że obecny poziom stóp procentowych w Polsce daje przestrzeń do tego, aby móc je obniżyć. Ostatnie badania prowadzone przez NBP wskazują na to, że jest przestrzeń do ewentualnej obniżki bez negatywnych konsekwencji dla sektora bankowego w tym dla banków spółdzielczych – czytamy w depeszy PAP.

Jeżeli chodzi o termin ewentualnej obniżki stóp szef NBP dodał, że będzie to możliwe, gdy sytuacja stanie się krytyczna. W swojej 6-letniej kadencji, która kończy się w 2022 roku, przewodniczący RPP nie spodziewa się, aby doszło do wprowadzenia niestandardowych środków polityki monetarnej – jedynie poważne załamanie w otoczeniu polskiej gospodarki mogłoby doprowadzić do wykorzystania takich środków.

Tego jednak szef NBP nie przewiduje i zakłada, że wzrost gospodarczy w tym roku może być trochę słabszy, ale wciąż wysoki w rejonie 4 proc. Brexit z kolei jest wyzwaniem dla Polski, ale większym ryzykiem jest spowolnienie gospodarcze za granicą.

W konsekwencji opinii prezesa banku centralnego rentowności polskich obligacji 10-letnich ustawiły najniższy poziom w tym roku, spadając do 2,63 proc., co jest także najniższą wartością od sierpnia 2016 roku. Również pojawiła się reakcja na złotym, gdzie kurs EURPLN wzrósł do najwyższego poziomu od końca października 2018. Za euro należało po 12:30 zapłacić 4,34 złotego. Podrożał również frank szwajcarski do poziomów obserwowanych na początku roku. CHF kosztował ponad 3,82 złotego.

Daniel Kostecki
Główny Analityk Conotoxia Ltd.

Powyższy komentarz nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Został on sporządzony w celach informacyjnych i nie powinien stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Conotoxia Ltd. nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Conotoxia Ltd. jest zabronione.

phim sex mỹ
pron
wicked czech cutie spreads her spread slit to the special.