https://www.nekdsex.com
black splits brunette wife. sex stories i promised.
hot young amateur sucks and fucks in the jacuzzi. arab pussy endures sexy fucking.

Coraz niższa zmienność okazją do carry trade?

 

Spoglądając na miarę zmienności dla głównej pary walutowej EURUSD publikowaną przez giełdę CBOE możemy dość łatwo zaobserwować, że szacowany zakres ruchów na tym bardzo popularnym rynku ma być coraz mniejszy. Przedstawiony indeks mierzy oczekiwaną zmienność dla kursu EURUSD na przestrzeni 30 dni na podstawie opcji.

2019-02-26_14h49_49

Źródło: tradingview

W cenach zamknięcia wykresu miesięcznego indeks zmienności dla EURUSD spadł do najniższego poziomu od 2014 roku. Oznacza to, że inwestorzy oczekują coraz mniejszych wahań kursu EURUSD, co może przełożyć się również na pozostałe główne pary walutowe. Za taki stan rzeczy może m.in. odpowiadać zakończenie w tworzeniu się istotnych rozbieżności w polityce monetarnej między głównymi gospodarkami świata po zakomunikowaniu pauzy w podwyżkach przez FED.

Z reguły przy niskiej oczekiwanej zmienności rynek zaczyna zwracać się w stronę carry trade. Jest to nic innego jak kupowanie wyżej oprocentowanych walut za niżej oprocentowane. Sprawa jest prosta – skoro wahania kursowe są coraz niższe, to i ryzyko tego, że dana transakcja przyniesie znaczącą stratę również spada – żeby tak się stało, to zmienność musiałaby wzrosnąć.

W takim środowisku, w którym najlepiej, żeby kurs w ogóle się nie zmieniał, przechodzi się do trybu zbierania odsetek. Jeśli kurs się nie zmieni to idealnie dla carry trade i zbierania punktów swapowych.

Niska zmienność oraz ponowne zainteresowanie rynkami wschodzącymi może spowodować napływ kapitału do walut wysoko oprocentowanych, jak meksykańskie peso MXN, południowoafrykański rand ZAR czy turecka lira TRY.
Powyższe założenia będą aktualne do momentu, gdy zmienność na głównych parach nie zacznie gwałtownie rosnąć oraz gdy główne banki centralne nie zaczną podnosić stóp procentowych.

Daniel Kostecki
Główny Analityk Conotoxia Ltd.

Powyższy komentarz nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Został on sporządzony w celach informacyjnych i nie powinien stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Conotoxia Ltd. nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Conotoxia Ltd. jest zabronione.

68% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

phim sex mỹ
pron
wicked czech cutie spreads her spread slit to the special.