https://www.nekdsex.com
black splits brunette wife. sex stories i promised.
hot young amateur sucks and fucks in the jacuzzi. arab pussy endures sexy fucking.

Ropa blisko najwyższych poziomów od czterech miesięcy

 

Notowania baryłki ropy WTI od końca lutego poruszają się w konsolidacji między poziomem 55,30 USD a 58,00 USD. To właśnie górne ograniczenie tego przedziału wahań jest obecnie testowane, co oznacza, że od początku roku czarne złoto podrożało o ponad 26 proc. Jest to zatem, z popularnych rynków, kontrakt drożejący najbardziej, wyprzedzający nawet pallad z zyskiem 25 proc. i amerykańskie indeksy giełdowe z Nasdaq 100 na czele z zyskiem 14 proc. od początku roku.

Ostatnio na rynku ropy pojawiły przepychanki między Trumpem, a OPEC+, gdzie prezydent USA nie życzy sobie dalszego wzrostu cen, co chwilowo zbiło notowania, a z kolei Arabia Saudyjska poinformowała o zamiarach dalszych cięć produkcji. Natomiast Rosja zobligowała się do systematycznego respektowania porozumienia i zmniejszania wydobycia w czasie.

2019-03-13_12h52_41

Produkcja OPEC, jak widać na powyższym wykresie, spada jak kamień od końca 2018 roku, co zdecydowanie wywarło presję na wzrost cen ze względu zmniejszenie podaży. Niemniej jednak rynek bilansował trochę wzrost produkcji z USA, ale na krótko, bo Stany Zjednoczone zmniejszyły prognozę produkcji po raz pierwszy od sześciu miesięcy ze względu na zmniejszenie aktywności nowych odwiertów.

Mimo, że oczekuje się nowych rekordów w produkcji ropy w USA, to EIA obniżyła prognozę na 2019 r. do 12,3 mln baryłek dziennie, co oznacza spadek o 110 000 w relacji do poprzedniej prognozy. W 2020 r. oczekuje się, że produkcja osiągnie 13,03 mln baryłek dziennie, czyli mniej o 170 000 niż poprzednia prognoza.

Takie informacje również mogą być korzystne dla kupujących kontrakty na ropę naftową i liczących na kontynuację dobrej passy od początku roku.

2019-03-13_13h02_04
Wykres notowań baryłki ropy WTI. Źródło: platforma Conotoxia.

Daniel Kostecki
Główny Analityk Conotoxia Ltd.

Powyższy komentarz nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Został on sporządzony w celach informacyjnych i nie powinien stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Conotoxia Ltd. nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Conotoxia Ltd. jest zabronione.

68% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

phim sex mỹ
pron
wicked czech cutie spreads her spread slit to the special.