https://www.nekdsex.com
black splits brunette wife. sex stories i promised.
hot young amateur sucks and fucks in the jacuzzi. arab pussy endures sexy fucking.

OPEC nie chce powrotu nadwyżki w tym roku

 

Dziś pojawił się nowy miesięczny raport OPEC zwany MOMR, czyli Monthly Oil Market Report, który został opublikowany o godzinie 13:00 w Wiedniu, gdzie znajduje się siedziba OPEC.

OPEC wzywa producentów ropy do zapobieżenia nawrotowi podwyżek w tym roku. Kartel przewiduje spowolnienie we wzroście popytu oraz rosnącą konkurencję wśród producentów surowca. To w konsekwencji może prowadzić do mniejszego szacowanego popytu na ropę od kartelu OPEC. Warto pamiętać, że w ten weekend w stolicy Azerbejdżanu – Baku, będzie mieć miejsce spotkanie komitetu monitorującego postępy w realizacji cięć produkcji krajów OPEC+.

Według najnowszych szacunków wynikających z raportu MOMR światowy popyt na ropę ma wzrosnąć o 1,25 proc., czyli 1,24 mln baryłek na dzień. Oznacza to nieznacznej zmniejszenie prognozy o 40 tys. b/d do poziomu 99,96 mln b/d.

Tymczasem produkcję z krajów OPEC zrewidowano w dół o 100 tys. b/d do poziomu 30,46 mln b/d. W lutym łączna produkcja krajów zrzeszonych w kartelu spadła o 221 tys. b/d do 30,549 mln b/d. Największy miesięczny spadek produkcji doświadczyła Wenezuela o 142 tys. b/d, Arabia Saudyjska o 86 tys. oraz Irak o 70 tys. baryłek. Tymczasem największy wzrost produkcji zobaczyliśmy w Libii oraz Angoli – odpowiednio o +23 i +22 tys. b/d.

2019-03-14_14h09_45Szacunki popytu na ropę w 2019 roku. Źródło: OPEC.

2019-03-14_14h14_03Szacunki podaży ropy ze strony OPEC w 2019 roku. Źródło: OPEC.

Jak widać kartelowi nie straszne są słowa prezydenta USA Donalda Trumpa i OPEC wraz z sojusznikami będzie robić wszystko, aby redukować podaż, co może wywierać dalszą presję na wzrost cen surowca przy założeniu, że wojna handlowa na linii USA-Chiny zakończy się szczęśliwie.

Daniel Kostecki
Główny Analityk Conotoxia Ltd.

Powyższy komentarz nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Został on sporządzony w celach informacyjnych i nie powinien stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Conotoxia Ltd. nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Conotoxia Ltd. jest zabronione.

68% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

phim sex mỹ
pron
wicked czech cutie spreads her spread slit to the special.