https://www.nekdsex.com
black splits brunette wife. sex stories i promised.
hot young amateur sucks and fucks in the jacuzzi. arab pussy endures sexy fucking.

Ropa ponownie drożeje – tym razem po deklaracji ze strony Rosji

 

Cena ropy naftowej ponownie pnie się w górę, przekraczając poziom 60 USD za baryłkę typu WTI. Od początku roku futures na ten gatunek ropy podrożał o ponad 30 proc.

Wzrosty są powiązane z wypowiedziami ministra energii Rosji, który wspomniał o zobowiązaniu Rosji do przestrzegania cięć wydobycia ustalonych w ramach OPEC+. Alexander Novak powiedział, że kraj jest na dobrej drodze do spełnienia swoich zobowiązań w zakresie produkcji, utrzymując najlepszy pierwszy kwartał dla ropy od 2002 roku.

Minister na spotkaniu z dziennikarzami powiedział, że Rosja, drugi co do wielkości eksporter ropy na świecie, prawdopodobnie osiągnie pod koniec miesiąca zadeklarowaną obniżkę produkcji o 228 000 baryłek. OPEC i jego partnerzy, na czele z Arabią Saudyjską, ograniczają dostawy, aby przeciwdziałać globalnej nadwyżce podaży i wesprzeć ceny surowca.

W lutym produkcja ropy w Rosji wyniosła 11,665 mln baryłek ropy dziennie, co oznacza zrealizowanie zakładanych cięć na poziomie 36 proc.
2019-03-26_15h59_43
Procent realizacji cięć produkcji. Stan na luty. Źródło: Bloomberg.

Oznacza to, że Rosja ma jeszcze znaczącą przestrzeń do redukcji produkcji surowca. Z kolei w pierwszej połowie tego roku kraje OPEC zakładają, że ich produkcja wyniesie 25,9 mln baryłek, krajów spoza OPEC uczestniczących w porozumieniu 18,4 mln, co łącznie da produkcję na poziomie 44,3 mln baryłek dziennie.
2019-03-27_08h45_24
Wykres notowań CFD na ropę WTI. Źródło: platforma Conotoxia.

Daniel Kostecki
Główny Analityk Conotoxia Ltd.

Powyższy komentarz nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Został on sporządzony w celach informacyjnych i nie powinien stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Conotoxia Ltd. nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Conotoxia Ltd. jest zabronione.

68% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

phim sex mỹ
pron
wicked czech cutie spreads her spread slit to the special.