https://www.nekdsex.com
black splits brunette wife. sex stories i promised.
hot young amateur sucks and fucks in the jacuzzi. arab pussy endures sexy fucking.

Rajd na rynku obligacji trwa – giełdy wciąż wysoko

 

Wczoraj po raz pierwszy od trzech lat Niemcy sprzedały swoje 10-letnie obligacje z ujemnymi rentownościami, co w skrócie oznacza, że inwestorzy godzą się na otrzymanie mniejszej kwoty za 10 lat niż ta, którą obecnie wydali na zakup obligacji. Oczywiście to tylko w teorii, bo w praktyce liczą zapewne na to, aby te obligacje odsprzedać drożej i nie będą czekać do wykupu (cena rośnia, rentowność spada).
2019-03-27_15h46_56Porównanie ceny niemieckich obligacji 10-letnich do ich rentowności. Źródło: tradingview.

Tymczasem w Stanach Zjednoczonych oprocentowanie 10-latek spadło poniżej poziomu 2,4 proc. i jest najniższe od końca 2017 roku. Ponownie tak silny spadek rentowności jest wynikiem istotnego wzrostu ceny obligacji wynikającego z silnego popytu na te papiery związanego z możliwymi obawami o wzrost PKB, inflację czy stopy procentowe.

W tym miejscu można zastanowić się nad położeniem rynku akcji, czy też popularnych indeksów giełdowych w relacji do szturmy na rynku obligacji. Oczywiście od czasu trwania ekspansywnej polityki banków centralnych nikogo nie dziwi widok jednocześnie drożejących obligacji i akcji, ale ta ekspansywna polityki dobiegła lub dobiega końca. Tymczasem rynek aktualnie zachowuje się tak, jakby liczył na powtórkę QE lub innych programów – pytanie, czy to dostanie? Jeśli nie, to rozczarowanie giełdowych byków może być bardzo duże.
2019-03-27_15h55_47Notowania CFD na DAX. Źródło: platforma Conotoxia.

Z perspektywy wykresu niemiecki DAX obronił ostatnio średnią 200-sesyjną, która dla wielu może być uznawana za wyznacznik trendu. Dodatkowo notowania pokonały linię trendu poprowadzoną po minimach z możliwym jej testem z drugiej strony, jako potencjalnym oporem.

Daniel Kostecki
Główny Analityk Conotoxia Ltd.

Powyższy komentarz nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Został on sporządzony w celach informacyjnych i nie powinien stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Conotoxia Ltd. nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Conotoxia Ltd. jest zabronione.

68% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

phim sex mỹ
pron
wicked czech cutie spreads her spread slit to the special.