https://www.nekdsex.com
black splits brunette wife. sex stories i promised.
hot young amateur sucks and fucks in the jacuzzi. arab pussy endures sexy fucking.

Czy zmienność wkrótce powróci? VIX może znowu straszyć

Powrót neutralnej lub gołębiej polityki banków centralnych spowodował obniżenie się zmienności czy to na rynku walut czy też nawet jej spadek dla amerykańskiego indeksu S&P 500. Zmienność ma to do siebie, że po okresach jej niskiej wartości mogą wracać wartości wyższe, tylko oczywiście zawsze powstaje pytanie – kiedy?

W niniejszym komentarzu spojrzymy na to, co dzieje się na kontrakcie na tzw. indeks strachu VIX. VIX to w skrócie 30-dniowa zmienność dla opcji na amerykański indeks S&P 500. Z reguły czym wyżej znajduje się indeks strachu, tym większa presja niedźwiedzi na giełdzie i odwrotnie:

2019-03-29_09h07_39Porównanie notowań kontraktu na VIX a SPX. Źródło: tradingview.

Jak nietrudno zauważyć sam kontrakt na VIX nie znajduje się na bardzo niskich poziomach, ale oczekiwania inwestorów co do jego dalszego spadku są ogromne. Według danych komisji CFTC pozycjonowanie na indeksie strachu sięga poziomów, które obserwowaliśmy w październiku 2018 roku. Niemniej jednak wtedy kontrakt znajdował się w rejonie 13 pkt., a obecnie jest powyżej 15 pkt.

2019-03-29_09h12_21Kontrakt na indeks VIX oraz pozycjonowanie. Źródło: finviz.

Innymi słowy kontrakt obecnie znajduje się na wyższych poziomach przy równie niedźwiedzim nastawieniu inwestorów, jak wcześniej. Co więcej dla pozycjonowania na VIX są to wartości historycznie blisko wartości skrajnych. Oznacza to, że może być ciężko o kolejnych chętnych do otwierania pozycji krótkich.

W rezultacie mogą rosnąć szanse na tzw. short squeeze na VIX, co może w konsekwencji wstrząsnąć rynkiem akcji. Wtedy też zmienność może powrócić w sposób zdecydowany.

2019-03-29_09h20_40Notowania S&P 500. Źródło: platforma Conotoxia.

Daniel Kostecki
Główny Analityk Conotoxia Ltd.

Powyższy komentarz nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Został on sporządzony w celach informacyjnych i nie powinien stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Conotoxia Ltd. nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Conotoxia Ltd. jest zabronione.

68% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

phim sex mỹ
pron
wicked czech cutie spreads her spread slit to the special.