https://www.nekdsex.com
black splits brunette wife. sex stories i promised.
hot young amateur sucks and fucks in the jacuzzi. arab pussy endures sexy fucking.

Piąty tydzień wzrostów cen ropy z rzędu – paliwo najdroższe w tym roku

 

Notowania ropy naftowej szykują się do osiągnięcia piątego tygodnia wzrostów z rzędu, co jest wynikiem niewidzianym od listopada 2017 roku. Co więcej od początku roku notowania baryłki typu WTI wzrosły o ponad 36 proc.

2019-04-05_11h40_07
Wykres ceny ropy WTI, W1. Źródło: platforma Conotoxia.

Tak silny wzrost cen ropy zawdzięczamy kartelowi OPEC oraz sojusznikom organizacji, w tym Rosji, którzy ograniczyli swoją produkcję, aby przeciwdziałać rekordowej produkcji ropy z łupków w USA i tym samym zrównoważyć rynek. Nasilające się napięcia w Libii, spadek produkcji ropy w Wenezueli oraz głębsze cięcia produkcji od zakładanych przez Arabię Saudyjską, a także możliwość, że Biały Dom nie przedłuży zwolnień dla nabywców irańskiej ropy, grożą dalszym zaostrzeniem podaży, co podbija ceny. To od strony podażowej, a od strony popytowej pozytywnie na rynek ropy wpływają informacje dotyczące możliwego bliskiego porozumienia w sprawie umowy handlowej na linii USA-Chiny, co w konsekwencji może zmniejszyć oczekiwania odnośnie spowolnienia w światowej gospodarce, co mogłoby zwiększyć popyt.

W momencie, gdy na światowym rynku drożeje ropa, polski złoty pozostaje słaby w relacji do dolara amerykańskiego. Kurs pary USDPLN od początku roku oscyluje w przedziale 3,71 do 3,85, gdzie ostatni z tych poziomów był widziany wcześniej w maju 2017.

2019-04-05_11h44_25
Wykres USDPLN, W1. Źródło: platforma Conotoxia.

Polska waluta mogła tracić na wartości głównie ze względu na rozbieżność prowadzonej polityki monetarnej przez Rezerwę Federalną USA oraz NBP, gdzie w USA stopy procentowe były systematycznie podnoszone, a w Polsce nie zanosi się na zacieśnianie monetarne z rekordowo niskich poziomów.

Połączenie drożejącej ropy i słabego złotego powoduje, że na stacjach paliw musimy w kwietniu zapłacić najwięcej za benzynę i olej napędowy w tym roku. Średnia cena Pb95 wynosi 4,99 zł, a ON 5,12 zł.

2019-04-05_11h48_33
Średnie ceny na stacjach paliw w Polsce. Źródło: autocentrum.pl

W konsekwencji może wywierać to presję na inflację ze względu na wzrost kosztów transportu, jak i niestety zmniejsza stan portfela gospodarstw domowych. W Stanach Zjednoczonych, właśnie ze względu na ten drugi czynnik, prezydent USA już dwukrotnie próbował słownie interweniować przeciw drożejącej ropie, nakłaniając OPEC do odkręcenia kurka z czarnym złotem. Jednak na tę chwilę apele te zostały zignorowane. Być może niebawem Donald Trump przejdzie od słów do czynów, co mogłoby przełożyć się na spadek cen surowca na świecie, co także mogłoby przełożyć się na spadek cen i w Polsce.

Daniel Kostecki
Główny Analityk Conotoxia Ltd.

Powyższy komentarz nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Został on sporządzony w celach informacyjnych i nie powinien stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Conotoxia Ltd. nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Conotoxia Ltd. jest zabronione.

68% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

phim sex mỹ
pron
wicked czech cutie spreads her spread slit to the special.