https://www.nekdsex.com
black splits brunette wife. sex stories i promised.
hot young amateur sucks and fucks in the jacuzzi. arab pussy endures sexy fucking.

FED ma zielone światło do podwyżek stóp

Rynek daje zielone światło amerykańskiej Rezerwie Federalnej, aby ta rozpoczęła proces podnoszenia stóp procentowych, a na grudniowej podwyżce może się nie skończyć.

FED w ostatnich latach stał się zakładnikiem rynku i nie podejmował decyzji w momencie, w którym mógłby rynkom zaszkodzić. Stąd też poniekąd Rezerwa wstrzymywała się z decyzją do wyborów w USA. Teraz, gdy prawie wszystko jest jasne, ponieważ prezydenta USA muszą wybrać elektorzy (aczkolwiek decyzja FED jest w grudniu przed tym zdarzeniem), rynek daje zielone światło na podwyżkę.

Przede wszystkim spadł tzw. Indeks strachu VIX, czyli implikowana zmienność dla kontraktu terminowego na amerykański indeks S&P500. Z reguły czym wyżej są notowania VIXa, tym większe szanse na większe spadki na amerykańskim parkiecie. VIX cofnął się do dość neutralnego poziomu 15 pkt.

źródło: tradingview.com
źródło: tradingview.com

Natomiast w górę wystrzeliły długoterminowe rynkowe oczekiwania inflacyjne dla USA. Są one blisko poziomu 2 proc., a więc najwyższego od września 2015 roku. Wzrost oczekiwań inflacyjnych jest z kolei podyktowany szansami na prowadzenie luźnej polityki fiskalnej przez przyszłego prezydenta Stanów Zjednoczonych.

Dodatkowo rynek kontraktów terminowych wycenia z prawie 90 proc. prawdopodobieństwem szanse na podwyżkę stóp przez FED w grudniu, a więc podwyżka nie wprowadzi dużej zmienności, gdyż jest oczekiwana – to też dobrze dla FED.

Stąd też lepszego układu zdarzeń na tę chwilę FED nie mógł dostać i ma zielone światło do podwyżki stóp procentowych w tym roku i być może kolejnych już wkrótce.

phim sex mỹ
pron
wicked czech cutie spreads her spread slit to the special.