https://www.nekdsex.com
black splits brunette wife. sex stories i promised.
hot young amateur sucks and fucks in the jacuzzi. arab pussy endures sexy fucking.

Ropa ponownie w centrum uwagi inwestorów

Ubiegły tydzień przyniósł największy tygodniowy wzrost wartości czarnego złota od września. Tak inwestorzy zareagowali na informacje odnośnie możliwego porozumienia w sprawie cięcia/zamrożenia wydobycia i produkcji surowca przez OPEC i podtrzymania ustaleń z wrześniowego nieformalnego szczytu na formalnym szczycie, który odbędzie się 30 listopada w Wiedniu. Przełożenie jest proste – mniej ropy na rynku – wyższa jej cena (przy założeniu stałego bądź rosnącego popytu).

W tym momencie warto podsumować to, co już wiemy i informacje, które napływały od początku ubiegłego tygodnia.

14.11.2016 – Kraje OPEC zdecydowały się podjąć ostatnie działania dyplomatyczne, aby zabezpieczyć umowę o dotyczącą cięcia wydobycia z takimi krajami, jak Katar, Algieria, Wenezuela, aby przezwyciężyć różnice pomiędzy największymi producentami – podaje Bloomberg za delegatem, który ma być zaznajomiony ze sprawą.

Arabia Saudyjska, Irak i Iran nadal sprzeczają się o to, jak ma wyglądać podział w cięciu wydobycia. Saudyjczycy mają cztery wymogi dotyczące przyjęcia porozumienia o ograniczeniu produkcji: działania mają być zbiorowe, podział cięć ma być sprawiedliwy, potrzeba przejrzystości oraz wiarygodności rynku – dodała osoba zaznajomiona ze sprawą.

W reakcji na informację ropa WTI powróciła nad poziom 43 USD, a Brent nad 44 USD.

15.11.2016 – Sekretarz Generalny OPEC – Mohammed Barkindo – wybiera się do Teheranu, Caracas oraz Quito, aby w najbliższych dniach odbyć rozmowy z przedstawicielami Iranu, Wenezueli i Ekwadoru – podają dwie osoby zaznajomione ze sprawą, które chcą zachować anonimowość, ponieważ informacja nie jest publiczna – podaje Bloomberg.

Wcześniej pojawiła się informacja o tym, że OPEC chce przeprowadzić nieformalne rozmowy z Rosją w Doha 17-18 listopada.

16.11.2016 – na rynek trafiła informacja od rosyjskiego ministra energii (Alaxander Novak), który powiedział, że Rosja widzi duże szanse na zawarcie umowy przez kraje OPEC w sprawie redukcji wydobycia. Dodał, że Rosja jest gotowa wspierać decyzję OPEC o stabilizowaniu rynku.

19.11.2016 – irański minister ds. ropy Bijan Namdar Zanganeh mówi, że wysoce prawdopodobnym jest osiągnięcie przez OPEC konsensusu.

21.11.2016 – Delegacja Iraku chce przygotować nowe propozycje na spotkanie OPEC na koniec tego miesiąca, co ma pomóc osiągnąć porozumienie w ustaleniu limitów produkcji – powiedział minister ds. ropy naftowej Iraku Jabbar al-Luaibi w oświadczeniu wysłanym e-mailem – podaje Bloomberg.

„Uzasadnione żądania” Iraku nie powinny być traktowane jako przeszkody do osiągnięcia porozumienia.

Irak oczekuje na osiągnięcie porozumienia, które byłoby „fair” dla wszystkich.

O poranku notowania baryłki ropy pną się w górę, gdyż są to kolejne informacje przybliżające do osiągnięcia cięcia wydobycia.

Na koniec dowiadujemy się, że prezydent Rosji Władimir Putin widzi duże prawdopodobieństwo osiągnięcia porozumienia i dodaje, że Rosja jest gotowa do zamrożenia wydobycia.

źródło: CME
źródło: CME

Od dołka z 14 listopada do dziś styczniowy kontrakt na ropę wzrósł o 10 proc.

phim sex mỹ
pron
wicked czech cutie spreads her spread slit to the special.