https://www.nekdsex.com
black splits brunette wife. sex stories i promised.
hot young amateur sucks and fucks in the jacuzzi. arab pussy endures sexy fucking.

Kapitulacja dolarowego popytu

Tak to już czasami na rynku bywa, o czym miałem również kilkukrotnie mówić podczas prezentacji pt. „Kapitulacja popytu/podaży”, że np. dobre dane są wykorzystywane do upłynniania wcześniej zawartych pozycji, a rynek zamiast podążać w kierunku wynikającym z publikacji nagle zaczyna po pierwszym ruchu zawracać.

Wtedy też dochodzi do zjawiska kapitulacji.

O mechanizmie, który stoi za stop lossami pisałem również w 2012 roku na swoim Blogu – http://www.danielkostecki.pl/2012/03/31/dobrze-jest-byc-duzym-czyli-jak-oni-to-robia/116

Takie też zjawisko miało miejsce i dziś, gdy zostały opublikowane dane z USA.

O godzinie 15:45 została opublikowana wartość indeksu PMI dla przemysłu USA. Indeks wyniósł 54,3 pkt., bijąc oczekiwania i znalazł się na najwyższym poziomie od kwietnia 2015.

Natomiast opublikowany o godzinie 16:00 indeks ISM dla przemysłu USA wyniósł 54,7 pkt., będąc najwyżej od stycznia 2015.

Reakcja na dane była jednoznaczna – od godziny 16:00 dolar zaczął się umacniać – do gry wchodzą automaty i czyszczone są zlecenia stop loss, gdyż naruszone zostają kluczowe minima (kurs EURUSD był przez chwilę na najniższym poziomie od 2003 roku).

To wszystko powoduje powstanie ponadprzeciętnych obrotów i dość jednokierunkowe nastawienie – shorty mają ci, którzy weszli na danych, po danych oraz ci, którzy zagrali na wybicie dołków. Nie ma komu dalej sprzedawać i pojawienie się kontratakującego popytu powoduje dość lawinowe zamykanie wcześniejszych shortów – czyli kapitulację, co mogło dziś mieć miejsce…

Problem w tym, że nie da się przewidzieć, kiedy to zjawisko i przy której publikacji będzie mieć miejsce – jedyny sposób, to obserwować rynek podczas publikacji zwłaszcza, jeśli znajduje się przy istotnych szczytach/dołkach i odpowiednio reagować w myśl zasady – nie przewiduj – reaguj (trudniej to jednak wykonać, niż napisać ;)).

phim sex mỹ
pron
wicked czech cutie spreads her spread slit to the special.