https://www.nekdsex.com
black splits brunette wife. sex stories i promised.
hot young amateur sucks and fucks in the jacuzzi. arab pussy endures sexy fucking.

Przegląd rynkowy na początek 2017 roku

Początek nowego roku nie przyniósł większych zmian w nastrojach inwestorów. Rynek obligacji nadal przeżywa trudne chwile, ceny akcji rosną, podobnie jak oczekiwania inflacyjne. Dodatkowo inwestorzy za oceanem liczą na wyraźną poprawę tempa wzrostu gospodarczego i dynamiki zysków przedsiębiorstw. W obszernym artykule Bloomberg zwraca uwagę na kluczowe wykresy początku 2017 roku.

1. Powrót inflacji – inflacja w Niemczech urosła do najwyższego poziomu od 2013 roku. Rosną również oczekiwania inflacyjne, zwłaszcza w ostatnim okresie. Jest to jedna z przyczyn, dla których polityka monetarna Europejskiego Banku Centralnego przestaje być ultra-ekspansywna.

Wykres 1. Inflacja w Niemczech

2. Wzrost cen ropy i surowców – wymierny wpływ na inflację mają notowania ropy, której cena wróciła w okolice 55 USD. Jest to zasługa porozumienia krajów OPEC i pozostałych głównych producentów.

3. Dolar pozostaje mocny – od zwycięstwa Donalda Trumpa w wyborach prezydenckich wartość dolara urosła o 6,5%. Tak wyraźne umocnienie waluty może stanowić pewien problem dla wzrostu gospodarczego w USA, może utrudnić FED podnoszenie stóp procentowych i jest niekorzystne dla zadłużonych w dolarach rynków wschodzących

4. Deprecjacja juana – osłabienie chińskiej waluty nie jest gwałtowne, ale bardzo systematyczne. Na razie rynek nie przejmuje się tym zbytnio, ale nie jest to korzystna wiadomość dla globalnej gospodarki.

5. Ożywienie w produkcji przemysłowej – nastroje w tym sektorze poprawiają się na całym świecie od Wielkiej Brytanii i USA, po Europę i Chiny. To korzystna wiadomość dla zysków przedsiębiorstw i dla giełd.

Mateusz Adamkiewicz
Główny Analityk
EastSideCapital

phim sex mỹ
pron
wicked czech cutie spreads her spread slit to the special.