https://www.nekdsex.com
black splits brunette wife. sex stories i promised.
hot young amateur sucks and fucks in the jacuzzi. arab pussy endures sexy fucking.

PONIŻSZE ZESTAWIENIE ZAWIERA NAJWAŻNIESZE WYDARZENIA TYGODNIA 16-22 STYCZNIA 2017

Trzeci tydzień stycznia rozpocznie się na rynkach finansowych spokojnie, bo od święta w USA. To tradycyjnie ma szansę przełożyć się na mniejszą zmienność i obroty. Tyle tylko, że będzie to przysłowiowa cisza przed burzą. Jego końcówka bowiem będzie stała pod znakiem „figur” dużego kalibru. W czwartek bowiem poznamy spojrzenie Europejskiego Banku Centralnego (ECB) i Mario Draghiego na politykę monetarną. Dzień poźniej zaś zostaną opublikowane dane nt. chińskiego PKB za IV kwartał 2016 roku oraz odbędzie się zaprzysiężenie Donalda Trumpa na prezydenta USA. Dodatkowo rozkręca się sezon wyników w USA co będzie jednym z głównych tematów na Wall Street.

 

PONIEDZIAŁEK, 16.01.2017

Dzień wolny w USA – Dzień Martina Luthera Kinga
(Tradycyjnie dzień wolny w USA oznacza mniejsza zmienność i obroty na rynkach finansowych. Szczególnie, że tego dnia nie będzie ważnych publikacji makroekonomicznych również z innych gospodarek)
POLSKA:
Inflacja bazowa (grudzień)

WTOREK, 17.01.2017

UK: Inflacja CPI, PPI (grudzień)
(Krótkoterminowo dane inflacyjne, podobnie jak inne raporty z Wielkiej Brytanii, mogą mieć wpływ na notowania funta. Tym większy, im mocniej zaskoczą. W średnim i długim terminie  tendencje na funcie będzie jednak wyznaczał BREXIT i wszystko co się z tym wiąże)
NIEMCY: Indeks instytutu ZEW (styczeń)
(Niemiecka gospodarka wyraźnie przyspieszyła, co odbija się również na inflacji. Im szybszy jest wzrost i wyższa inflacja, tym częstsze będą głosy, że ECB powinien zacząć się zastanawiać jak wychodzić z programu skupu aktywów. Jest mało realne, żeby przed połową roku nastąpiła korekta tego programu. Nie mniej jednak pojawienie się takiej dyskusji będzie wpływać na notowania euro)
USA: Indeks NY Empire State (styczeń)
Wyniki publikuje m.in. Morgan Stanley
(Sezon publikacji wyników na dobre rozkręci się w tym tygodniu. Dla giełd będzie to coraz ważniejszy punkt odniesienia. W niektórych przypadkach sytuacja na rynkach akcji może wpływać również na zachowanie rynku walutowego i długu)

ŚRODA, 18.01.2017

NIEMCY: Inflacja CPI fin. (grudzień)
UK: Stopa bezrobocia (listopad)
STREFA EURO: Inflacja CPI (grudzień)
(Dane o inflacji w strefie euro, ale też w poszczególnych państwach ją tworzących, będą pokazywać nasilającą się presję inflacyjną i mogą otwierać dyskusje odnośnie polityki monetarnej ECB. Notowania euro będą bardzo czułe na pojawienie się tego tematu)
POLSKA: Płace i zatrudnienie (grudzień)
USA: Inflacja CPI (grudzień)
(Inwestorom już nie wystarczy wiara, że Trump będzie wspierał gospodarkę, co przyspieszy wzrost i inflację, a ostatecznie przyniesie wyższe stopy procentowe. Teraz potrzebują twardych dowodów, albo twardych danych. Stąd też zarówno dane o inflacji, jak i inne amerykańskie dane, będą musiały być lepsze od prognoz, żeby dolara umocnić)
USA: Produkcja przemysłowa (grudzień)
USA: Beżowa Księga
USA: Zapasy ropy wg API (tydzień)
Kanada: Posiedzenie BoC
(Tradycyjnie posiedzenie Banku Kanady, jakkolwiek zmiana stóp procentowych i polityki monetarnej nie jest oczekiwana, będzie dużym wydarzeniem dla kanadyjskiego dolara – CAD)
NOWA ZELANDIA: Inflacja CPI (IV kw.)
(Dane o inflacji będą analizowane w kontekście przyszłych decyzji RBNZ ws. stóp procentowych. Dlatego też wyższa od oczekiwań inflacja umocni NZD, a niższa go osłabi)
Wyniki publikuje m.in. Citigroup, Goldman Sachs, Netflix

CZWARTEK, 19.01.2017

AUSTRALIA: Stopa bezrobocia (grudzień)
STREFA EURO: Posiedzenie ECB
(Jedno z kluczowych wydarzeń tygodnia. Zmiana polityki monetarnej nie jest oczekiwana. Interesujące będą za to komentarze Draghiego do ostatnich dobrych danych z Europy i przyspieszenia inflacji. Oczekuję, że Draghi  powie, iż grudniowa decyzja ECB zakładała takie dane, dlatego nie zmieniają one spojrzenia banku. W efekcie zakładam, że wymowa posiedzenia będzie gołębia, a w reakcji na nie wspólna waluta może się osłabić)
POLSKA: Produkcja przemysłowa, sprzedaż detaliczna, PPI (grudzień)
(Inwestorzy będą szukać w tych danych odpowiedzi na pytanie jak kształtował się wzrost gospodarczy w IV kwartale 2016 roku oraz czy gospodarka mocno ruszy do przodu w 2017 roku. W oczekiwaniu na te raporty złoty może dalej zyskiwać na wartości)
USA: Indeks Fed z Filadelfii (styczeń)
USA: Wnioski o zasiłek dla bezrobotnych (tydzień)
USA: Pozwolenia i rozpoczęte budowy domów (grudzień)
USA: Zmiana zapasów paliw (tydzień)
(Z uwagi na poniedziałkowe święto publikacja raportu DoE została przesunięta o jeden dzień. Obok doniesień z OPEC, informacji o wieżach wiertniczych w USA i weekendowego spotkania OPEC, będzie to podstawowa „figura” decydująca o notowaniach ropy)
Wyniki kwartalne publikuje m.in. BNY Mellon

PIĄTEK, 20.01.2017

USA: ZAPRZYSIĘŻENIE PREZYDENTA D. TRUMPA
(Donald Trump oficjalnie zostanie prezydentem USA. Z punktu widzenia rynków istotne będą natomiast ewentualne szczegóły odnośnie przyszłych działań(już nie zapowiedzi) w obrębie gospodarki)
CHINY: PKB (IV kw.)
(W ostatnim kwartale 2016 roku prognozuje się, że gospodarka Chin rozwijała się w tempie 1,7% K/K i 6,7% R/R. Dane mogą zaskoczyć lekko na plus i tym samym wciąż utrzymywać rynki w przeświadczeniu, że ze strony Chin nic im nie grozi. Że póki co nie ma żadnych ryzyk. W takiej sytuacji zyskałyby surowce i waluty wschodzące)
CHINY: Produkcja przemysłowa, sprzedaż detaliczna (grudzień)
UK: Sprzedaż detaliczna (grudzień)
KANADA: Sprzedaż detaliczna (listopad)
KANADA: Inflacja CPI (grudzień)
Wyniki kwartalne publikuje m.in. General Electric

SOBOTA-NIEDZIELA 21-22.01.2016

Spotkanie OPEC w Wiedniu
(Członkowie kartelu spotkają się w Wiedniu w celu monitorowania cięcia produkcji ropy, do czego zobowiązali się pod koniec 2016 roku)

 

PRZYGOTOWAŁ:

Marcin Kiepas
niezależny analityk

phim sex mỹ
pron
wicked czech cutie spreads her spread slit to the special.