https://www.nekdsex.com
black splits brunette wife. sex stories i promised.
hot young amateur sucks and fucks in the jacuzzi. arab pussy endures sexy fucking.

Inflacja, banki centralne i rynek pracy w USA to wydarzenia przyszłego tygodnia

Przełom stycznia i lutego przyniesie tradycyjną serię publikacji wstępnych szacunków danych inflacyjnych dla części gospodarek europejskich (tym razem nie dla Polski) oraz indeksów PMI. Jako, że te drugie dane systematycznie pokazują obraz poprawiającej się sytuacji gospodarczej, więc tym razem znajdą się na drugim planie. Dużo ważniejsze będą dane inflacyjne. Przede wszystkim dlatego, że mogą one rozpocząć dyskusję nad polityką monetarną ECB.

Początek miesiąca to też nowa seria danych z amerykańskiego rynku pracy. Być może obecnie nie wzbudzają już tak dużych emocji, ale wciąż to jedna z ważniejszych rynkowych „figur”.

Głównym wydarzeniem przyszłego tygodnia będą natomiast posiedzenia banków centralnych. O polityce monetarnej debatować będzie Bank Japonii, Bank Anglii i amerykański Fed. We wszystkich tych trzech przypadkach nie są oczekiwane zmiany polityki, ale istotne będzie to jakie wskazówki co do przyszłości padną.

Oczywiście w dalszym ciągu aktualne pozostają dwa podstawowe w tym roku tematy, czyli Trump i BREXIT. Nie można o nich zapominać.

 

ZESTAWIENIE NAJWAŻNIESZYCH WYDARZEŃ TYGODNIA 30 STYCZNIA – 5 LUTEGO 2017

 

PONIEDZIAŁEK, 30.01.2017

CHINY: Nowy Rok Księżycowy – rynki finansowe są zamknięte
(W Chinach trwa tygodniowe święto w związku z Nowym Rokiem Księżycowym. W związku z tym tamtejsze rynki finansowe są zamknięte. Niemniej jednak raport PMI dla Chin zostaną opublikowane)
JAPONIA: Sprzedaż detaliczna (grudzień)
HISZPANIA: PKB wst. (IV kw.)
STREFA EURO: Koniunktura gospodarcza (styczeń)
NIEMCY: Inflacja CPI wst. (styczeń)
(Wg rynkowych prognoz w styczniu inflacja w Niemczech przyspieszy do 2% z 1,7% R/R miesiąc wcześniej. Nie jest wykluczony jeszcze mocniejszy wzrost. W końcu niemiecka gospodarka też wyraźnie przyspieszyła w ostatnich miesiącach. Wyższa inflacja, zwłaszcza gdyby wpisywała się w tendencje obserwowaną w innych europejskich gospodarkach, może w końcu wywołać dyskusję nad szybszym wyjście ECB z ultraluźnej polityki monetarnej. To zaś byłby czynnik wspierający euro)
USA:
Dochody i wydatki Amerykanów (grudzień)

WTOREK, 30.01.2017

CHINY: Nowy Rok Księżycowy – rynki finansowe są zamknięte
JAPONIA: Posiedzenie Banku Japonii
(Zmiana polityki monetarnej nie jest oczekiwana, ale wszelkie sugestie nt. jej przyszłości mogą mieć wpływ na jena)
JAPONIA:
Produkcja przemysłowa (grudzień)
FRANCJA: PKB wst. (IV kw.)
POLSKA: Szacunek PKB (2016)
(W 2016 roku oczekuje się spowolnienia wzrostu gospodarczego do 2,7-2,8% z 3,9% w 2015 roku. Lepsze dane będę potwierdzeniem, że lokalny dołek polska gospodarka ma już za sobą, a kolejne kwartały przyniosą przyspieszenie wzrostu gospodarczego. To zaś miałoby bezpośrednie przełożenie na umocnienie złotego. Gorsze dane, z uwagi na to, że inwestorzy i tak oczekują ożywienia w kolejnych kwartałach, nie powinny wywołać większej reakcji)
STREFA EURO: PKB wst. (IV kw.)
USA: Indeks Chicago PMI i Conference Board (styczeń)
USA: Zmiana zapasów ropy wg API (tydzień)
Nowa Zelandia: Sytuacja na rynku pracy (IV kw.)
(Bardzo ważna publikacja w kontekście lutowego posiedzenia RBNZ. Dane mogą mieć duży wpływ na oczekiwania co do tego, jaką wówczas decyzję ws. stóp procentowych podejmie bank centralny)

 

ŚRODA, 01.02.2017

CHINY: Nowy Rok Księżycowy – rynki finansowe są zamknięte
CHINY, JAPONIA, POLSKA, NIEMCY, STREFA EURO, UK, USA: Indeks PMI dla przemysłu (styczeń)
(Indeksy PMI, co potwierdziły już wstępne publikacje, niezmiennie pokazują pozytywny obraz sytuacji gospodarczej. Dlatego też dane te w tym miesiącu nie powinny wywołać większych wahań na rynku walutowym)
USA: Raport ADP (styczeń)
(Przedstawiciele Fed podkreślają, że USA są blisko pełnego zatrudnienia. Stąd też lepsze od oczekiwań dane raczej przejdą bez echa, podczas gdy wyraźnie gorsze mogłyby popsuć humory inwestorom, jednocześnie wywołując osłabienie dolara)
USA: Zmiana zapasów paliw (tydzień)
USA: POSIEDZENIE FED
(Kluczowe wydarzenie tygodnia. Zmiana stóp procentowych nie jest oczekiwana. Ważne będą jednak wskazówki co do przyszłej polityki monetarnej. Zwłaszcza wszelkie odniesienia do działań, czy też zapowiedzi działań, nowej administracji prezydenta Trumpa)

 

 

 

CZWARTEK, 02.02.2017

CHINY: Nowy Rok Księżycowy – rynki finansowe są zamknięte
UK: POSIEDZENIE BoE, MINUTKI, RAPORT O INFLACJI
(Zmiana stóp procentowych, ani programu QE nie jest oczekiwana. Istotne będą jednak prognozy na przyszłość, odniesienia do sytuacji gospodarczej i BREXIT-u)
USA:
Wnioski o zasiłki dla bezrobotnych (tydzień)

 

PIĄTEK, 03.02.2017

FRANCJA, NIEMCY, STREFA EURO, UK, USA: Indeks PMI/ISM dla usług (styczeń)
(Podobnie jak w przypadku przemysłowych indeksów PMI, także te usługowe, przejdą w tym miesiącu bez echa. Prawdopodobnie w większości pokażą one poprawę sytuacji ekonomicznej w tym sektorze lub przynajmniej stabilizację na wysokim poziomie)
STREFA EURO: Sprzedaż detaliczna (grudzień)
USA: Bezrobocie, zatrudnienie w sektorze pozarolniczym (styczeń)
(Podobna sytuacja jak z raportem ADP. Przedstawiciele Fed podkreślają, że USA są blisko pełnego zatrudnienia. Stąd też lepsze od oczekiwań dane raczej przejdą bez echa, podczas gdy wyraźnie gorsze mogłyby popsuć humory inwestorom, jednocześnie wywołując osłabienie dolara)
USA:
Zamówienia w przemyśle (grudzień)
PRZYGOTOWAŁ:

Marcin Kiepas
niezależny analityk

phim sex mỹ
pron
wicked czech cutie spreads her spread slit to the special.