https://www.nekdsex.com
black splits brunette wife. sex stories i promised.
hot young amateur sucks and fucks in the jacuzzi. arab pussy endures sexy fucking.

GBPUSD – możliwe nawet 200 pipsów zmienności

Oczekiwana potężna zmienność na funcie

Wszyscy ci, którzy na ostatnią chwilę chcą zabezpieczyć swoją ekspozycję na funcie przez rynek opcji muszą słono za to zapłacić. Oczekiwana zmienność dla jednodniowych opcji na parę GBPUSD wzrosła dziś do najwyższego poziomu od czasu wyborów parlamentarnych w Wielkiej Brytanii w czerwcu 2017 roku.

2019-01-29_13h27_27

Źródło: Bloomberg.com

Przed południem zmienność implikowana przekraczała 27 proc., co przy prostym przeliczeniu na zmienność kursu GBPUSD w procentach daje wartość 1,7 proc. Zatem szacowane są zmiany kursu o około 220 pipsów. Gracze opcyjni dla opcji O/N mają dość po równo podzielone zdanie odnośnie kierunku z jedynie lekko przeważającym popytem na opcje PUT.

Zmiana sentymentu

Ciekawiej prezentuje się sytuacja na wykresie obrazującym popyt na miesięczne opcje CALL na funta w relacji do opcji PUT. Już od listopada wraz ze wzrostem kursu na rynku spot inwestorzy coraz bardziej zmniejszali swoje obawy o to, że do 29 marca nie uda się wypracować porozumienia w sprawie umowy odnośnie Brexitu.

2019-01-29_13h26_09

Źródło: Bloomberg.com

Z wyceny opcji wynika 44 proc. prawdopodobieństwo tego, że funt umocni się o 3 proc. w nadchodzącym miesiącu – podaje Bloomberg.

Pozycjonowanie na funcie

Niemniej jednak przełożenie na zakup opcji CALL i tym samym wzrost risk reversals może pochodzić od instytucji finansowych, które posiadają pozycje krótkie na GBP. Wskazuje na to m.in. indeks liczony przez Citygroup, który znajduje się na terytorium ujemnym. Oznacza to, że fundusze wciąż posiadają pozycje krótkie netto na GBP i mogą je zabezpieczać opcjami, obawiając się wzrostu kursu.

2019-01-29_13h27_59

Źródło: Bloomberg.com

Głosowanie w brytyjskim parlamencie ma się odbyć dziś po godzinie 20:00 czasu polskiego.

 

Daniel Kostecki
Główny Analityk Conotoxia Ltd.

Powyższy komentarz nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Został on sporządzony w celach informacyjnych i nie powinien stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Conotoxia Ltd. nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Conotoxia Ltd. jest zabronione.

 

phim sex mỹ
pron
wicked czech cutie spreads her spread slit to the special.