https://www.nekdsex.com
black splits brunette wife. sex stories i promised.
hot young amateur sucks and fucks in the jacuzzi. arab pussy endures sexy fucking.

Dolar australijski liderem poranka

Poranek rozpoczynamy od zdecydowanie mocniejszego dolara australijskiego, którego wsparły dane dotyczące inflacji, ceny rudy żelaza oraz wcześniejsze wypowiedzi członka zarządu RBA.

2019-01-30_08h30_05

Inflacja w Australii za IV kwartał r/r. Źródło: Trading Economics

 

Mimo tego, że obecny odczyt na poziomie 1,8 proc. oznacza spadek względem poprzednich wartości do najniższej wartości od trzeciego kwartału 2017 roku, to był on lepszy od konsensusu na poziomie 1,7 proc. Z kolei w ujęciu kwartalnym inflacja wzrosła o 0,5 proc. przy oczekiwanym poziomie 0,4 proc. Dodatkowo jest to największy wzrost cen od kwartału zakończonego w grudniu 2017 roku.

Dodatkowo ostatnio poznaliśmy wypowiedź członka zarządu RBA, który stwierdził, że kolejnym ruchem na stopach procentowych będzie ruch w górę. Co więcej pozytywnie na AUD wpływają ceny rudy żelaza, które to jest najważniejszym produktem eksportowym Australii.

Kontrakty na rudę żelaza z dostawą na maj zwyżkowały o 5,1 proc. do 589 juanów za tonę, co oznaczało osiągnięcie górnego limitu ceny na Dalian Commodity Exchange. Ceny poszybowały ze względu na oświadczenie brazylijskiego koncernu Vale, będącego największym producentem rudy żelaza, że produkcja może spaść o 40 milionów ton rocznie.

Z punktu widzenia samego kursu AUDUSD warto pamiętać, że notowania powróciły w pierwszej połowie stycznia z 10-letniego minimum, po flash crashu, co może istotnie zmieniać średnioterminowy sentyment do tej pary walutowej.

 

Daniel Kostecki
Główny Analityk Conotoxia Ltd.

Powyższy komentarz nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Został on sporządzony w celach informacyjnych i nie powinien stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Conotoxia Ltd. nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Conotoxia Ltd. jest zabronione.

phim sex mỹ
pron
wicked czech cutie spreads her spread slit to the special.