https://www.nekdsex.com
black splits brunette wife. sex stories i promised.
hot young amateur sucks and fucks in the jacuzzi. arab pussy endures sexy fucking.

Nadzieja dla rynków wschodzących?

EEM - etf

Wczorajsze zapowiedzi Rezerwy Federalnej o łagodnym podejściu do zacieśniania polityki monetarnej i w zasadzie stwierdzeniu, że kolejnych podwyżek już może nie być, przyniosły ogromną ulgę dla inwestorów zainteresowanych rynkami akcji gospodarek wschodzących (Emerging Markets).

Zostało to odzwierciedlone chociażby przez wzrost popularnego ETF z ekspozycją na rynki wschodzące – MSCI Emerging Markets (ETF to fundusz dający ekspozycję na wybrane rynki – w tym przypadku zamiast kupować akcje z takich rynków jak Brazylia, Turcja czy Chiny – wystarczy spojrzeć właśnie na ETF, który je grupuje, a jego jednostka jest notowana na giełdzie).

2019-01-31_11h14_50

Wyszczególnione kraje i regiony wchodzące w skład poszczególnych indeksów MSCI. Źródło: msci.com

W skład indeksu rynków wschodzących wchodzi także Polska, a zatem wzrost wartości wspomnianego ETF również ma pozytywne odbicie w notowaniach na warszawskim parkiecie.

MSCI Emerging Markets wzrósł wczoraj do najwyższego poziomu od końca września ubiegłego roku z impetem pokonując grudniowy szczyt, a wcześniej wyłamując się z trendu spadkowego, który trwał od stycznia 2018 roku.

2019-01-31_09h57_37

Rynki wschodzące przez ostatni rok radziły sobie o wiele gorzej niż rynki rozwinięte. Niewykluczone jednak, że zwrot w nastawieniu FED może to zmienić.

2019-01-31_11h15_12

Tymczasem spoglądając za ocean notowania S&P500 zwyżkowały wczoraj do poziomów ostatnio obserwowanych na początku grudnia 2018, zbliżając się do średniej 200-sesyjnej przez wielu określanej, jako wyznacznik trendu.

2019-01-31_12h43_43

źródło: platforma Conotoxia

 

Daniel Kostecki
Główny Analityk Conotoxia Ltd.

Powyższy komentarz nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Został on sporządzony w celach informacyjnych i nie powinien stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Conotoxia Ltd. nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Conotoxia Ltd. jest zabronione.

 

phim sex mỹ
pron
wicked czech cutie spreads her spread slit to the special.