https://www.nekdsex.com
black splits brunette wife. sex stories i promised.
hot young amateur sucks and fucks in the jacuzzi. arab pussy endures sexy fucking.

Chiny – czy najgorsze już za nami?

 

Caixin pmi chiny

Aktywność w chińskich fabrykach spadła najmocniej od trzech lat – wynika z opublikowanego dziś wskaźnika Caixin PMI dla sektora przemysłowego.

Indeks Caixin PMI dla przemysłu spadł w styczniu do 48,3 pkt. z 49,7 w poprzednim miesiącu Konsensus rynkowy zakładał publikację na poziomie 49,5 pkt.. Był to drugi z rzędu miesiąc spadku w sektorze przemysłowym i najsłabszy odczyt PMI od lutego 2016 r. Na tak istotne pogorszenie sytuacji wpłynął spadek produkcji, nowych zamówień i zatrudnienia. Tymczasem sprzedaż eksportowa wzrosła po raz pierwszy od dziesięciu miesięcy ze względu na postępy w rozmowach chińsko-amerykańskich. Nawet niektóre firmy planują sprzedaż nowych produktów oraz swoją ekspansję.

2019-02-01_08h48_00

źródło: Trading Economics

Być może najgorsze już jest zatem za nami i obecnie obserwujemy przesilenie w negatywnym sentymencie. Są również szanse, że Chiny uruchomią więcej środków fiskalnych i monetarnych dla wsparcia koniunktury.

Dziś jednak wydarzeniem dnia będą dane z amerykańskiego rynku pracy – NFP, które po dobrym raporcie ADP na poziomie 213 tys. mogą również pozytywnie zaskoczyć. Niemniej jednak spoglądając na oczekiwaną zmienność dla rynku walutowego podczas tego wydarzenia widać jasno, że nikt nie oczekuje tutaj wysokiej zmienności. Dane będą istotne z punktu widzenia gospodarki, ale niekoniecznie samego rynku.

Jak podaje agencja Bloomberg szacowana zmienność np. dla pary USDJPY wynosi 5,64 proc., czyli około 40 pipsów.

Warto również pamiętać o dzisiejszych danych dotyczących inflacji ze strefy euro publikowanych o godzinie 11:00. Według rynkowego konsensusu ceny w eurolandzie miały wzrosnąć o 1,4 proc.

Daniel Kostecki
Główny Analityk Conotoxia Ltd.

Powyższy komentarz nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Został on sporządzony w celach informacyjnych i nie powinien stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Conotoxia Ltd. nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Conotoxia Ltd. jest zabronione.

phim sex mỹ
pron
wicked czech cutie spreads her spread slit to the special.