https://www.nekdsex.com
black splits brunette wife. sex stories i promised.
hot young amateur sucks and fucks in the jacuzzi. arab pussy endures sexy fucking.

Polski sektor przemysłowy kurczy się trzeci miesiąc z rzędu

pmi polska

Opublikowane dziś dane dotyczące indeksu PMI dla polskiego przemysłu pokazują, że nasz sektor przemysłowy kurczy się trzeci miesiąc z rzędu, co wskazuje ponowny odczyt indeksu poniżej granicy 50 pkt.

Indeks PMI dla przemysłu zwany również indeksem menedżerów logistyki powstaje w oparciu o ankietę przeprowadzoną w setkach polskich firm, gdzie właśnie kadra  kierownicza odpowiada na pytania dotyczące m.in. zmiany zamówień, produkcji, zatrudnienia czy zapasów.

Interpretując wskaźnik PMI odczyt powyżej 50 pkt. oznacza poprawę sytuacji do okresu poprzedniego, a poniżej jej pogorszenie. W Polsce już w listopadzie obserwowaliśmy spadek poniżej 50 pkt.

W styczniu indeks co prawda wzrósł do 48,2 pkt. z 47,6 pkt. w grudniu, ale to wciąż trzeci miesiąc poniżej granice rozwoju branży i recesji w niej. Rok temu indeks wyniósł 54,6 pkt. Sub-indeks nowych zamówień w styczniu wyniósł 46,3 pkt.

Indeks PMI jest często wskaźnikiem wyprzedzającym dla później publikowanych tzw. twardych danych np. o produkcji przemysłowej czy finalnie o PKB. Tutaj wydaje się, że najlepsze dla naszej gospodarki jest już za nami.

2019-02-01_09h37_02

Porównanie dynamiki PKB oraz indeksu PMI dla przemysłu. Źródło: Trading Economics.

Złoty dziś lekko oddaje to, co wczoraj zyskał. Przed godziną 10:00 za dolara należało zapłacić 3,7263 złotego, a za euro 4,2656 złotego.

 

Daniel Kostecki
Główny Analityk Conotoxia Ltd.

Powyższy komentarz nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Został on sporządzony w celach informacyjnych i nie powinien stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Conotoxia Ltd. nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Conotoxia Ltd. jest zabronione.

phim sex mỹ
pron
wicked czech cutie spreads her spread slit to the special.