https://www.nekdsex.com
black splits brunette wife. sex stories i promised.
hot young amateur sucks and fucks in the jacuzzi. arab pussy endures sexy fucking.

Decyzja Banku Anglii na 50 dni przed Brexitem

 

Pogarszające się dane makroekonomiczne ze względu na niepewność polityczną oraz temat brexitu sprawiają, że Bank Anglii powinien pozostać przy obecnie prowadzonej polityce monetarnej i jakiekolwiek zmiany wprowadzić dopiero po rozwianiu wątpliwości co do kształtu i zasad rozwodu UK z UE. Tymczasem z czynników gospodarczych, który mógłby wpłynąć w dalszej części roku na podwyżkę stóp na Wyspach jest wzrost płac.

Jak pokazują ostatnie dane wzrost płac w Wielkie Brytanii wraz z premiami wyniósł 3,4 proc. w ujęciu rocznym, co w przeliczeniu na funty oznacza średnio 527 GBP za tydzień pracy. Jest to zatem najszybszy wzrost zarobków od lipca 2008 roku.

2019-02-06_11h27_19Dynamika płac w Wielkiej Brytanii. Źródło: Trading Economics

Ponieważ pozostałe dane z gospodarki nie wyglądają najlepiej, a od jutrzejszej decyzji BoE do oficjalnej daty brexitu 29 marca pozostanie 50 dni wydaje się, że Bank Anglii w pierwszej połowie tego roku stóp procentowych nie zmieni. Niemniej jednak, gdyby sprawy polityczne poukładały się w łagodny dla gospodarki sposób, to druga połowa roku daje cień szansy na zaostrzenie kursu monetarnego przez wspomniany wzrost płac, który mógłby z czasem przełożyć się na inflację.

Powód dla których pensje na Wyspach rosną jest dość podobny do tego, który widzimy w Polsce – czyli duże zapotrzebowanie na wykwalifikowanych pracowników – zwłaszcza w budownictwie, których po prostu nie ma, co zmusza pracodawców do podnoszenia płac.

Z punktu widzenia rynku stopy procentowej są niewielkie szanse na podwyżki w terminie najbliższego roku. Kontrakt FRA 9×12 spadł poniżej 1 proc. co przy obecnej wartości 3-miesięcznego LIBORu na GBP na poziomie 0,91 proc. oznacza bardzo delikatne nastawienie na podwyżki.

2019-02-06_11h38_11Kontrakt FRA 9×12 dla GBP. Źródło: patria.cz

Podsumowując Bank Anglii będzie bardzo mocno zależny od tego, czy, kiedy i w jaki sposób nastąpi Brexit, a do tego czasu wszelkie decyzje powinny być wstrzymywane. Tymczasem dla funta brytyjskiego, patrząc przez pryzmat wyceny zmienności z rynku opcji, decyzja BoE nie powinna być niczym szczególnym.

 

Daniel Kostecki

Główny Analityk Conotoxia Ltd.

Powyższy komentarz nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Został on sporządzony w celach informacyjnych i nie powinien stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Conotoxia Ltd. nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Conotoxia Ltd. jest zabronione.

phim sex mỹ
pron
wicked czech cutie spreads her spread slit to the special.