https://www.nekdsex.com
black splits brunette wife. sex stories i promised.
hot young amateur sucks and fucks in the jacuzzi. arab pussy endures sexy fucking.

Czy złoty najgorsze ma już za sobą?

 

Cena dolara amerykańskiego wyrażona w polskich złotych znalazła się w ubiegłym tygodniu na najwyższym poziomie od maja 2017 roku, docierając do poziomu 3,8594 PLN. Z punktu widzenia całej fali osłabienia złotego i umocnienia dolara była do kontynuacja trendu, który rozpoczął się od początku 2018 roku.

W tym roku również doszło do sytuacji nie obserwowanej od lat, czyli do tego, aby stopy procentowe w USA były wyższe niż w Polsce. Ostatni raz takie wydarzenie miało krótkotrwały charakter i wystąpiło na przełomie 2017 roku.

2019-02-18_12h20_22
Stopy procentowe w USA i w Polsce na przestrzeni lat.

Aktualnie charakter zacieśniania monetarnego w USA przejściowy nie jest, a w Polsce dominują gołębie w RPP, stąd też nie ma na razie co liczyć, aby ten stan rzeczy się zmienił. To również pociągnęło kapitał w stronę amerykańskiej waluty kosztem polskiej i pomogło w tak istotnym rajdzie kursu USDPLN – dyskontując taki stan rzeczy.

Niemniej jednak FED zaczął zmieniać swoją politykę, sygnalizując możliwość zakończenia cyklu podwyżek, a z kolei spoglądając na pozycjonowanie inwestorów na indeksie dolara widzimy dość wykupiony rynek.

2019-02-18_12h26_12
Wykres dzienny USDPLN. Źródło: platforma Conotoxia

Z punktu widzenia wykresu obserwujemy znaczącą negatywną dywergencję na oscylatorze MACD, której wymowa jest niedźwiedzia. Ważnym wsparciem dla notowań może okazać się ponownie średnia 200-sesyjna, która już raz przysłużyła bykom.

 

Daniel Kostecki
Główny Analityk Conotoxia Ltd.

Powyższy komentarz nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Został on sporządzony w celach informacyjnych i nie powinien stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Conotoxia Ltd. nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Conotoxia Ltd. jest zabronione.

phim sex mỹ
pron
wicked czech cutie spreads her spread slit to the special.