https://www.nekdsex.com
black splits brunette wife. sex stories i promised.
hot young amateur sucks and fucks in the jacuzzi. arab pussy endures sexy fucking.

Fundusze rzuciły się na dolara

 

Amerykańska Komisja CFTC rozpoczęła publikację danych COT po przerwie wynikającej z zamknięcia rządu USA. Ostatnie dostępne dane są datowane na dzień 15 stycznia (CFTC ma przyspieszyć publikację, aby nadrobić zaległości) i mimo, że mamy miesięczne opóźnienie, to i tak wynikają z nich ciekawe wnioski dla dolara amerykańskiego.

Końcówka grudnia i początek stycznia przyniósł szturm funduszy lewarowanych na pozycje długie w kontraktach terminowych na indeks dolara amerykańskiego. W konsekwencji pozycje długie netto wzrosły w okolice szczytów z 2017 oraz 2011 roku.

2019-02-15_13h57_22

Pozycjonowanie funduszy lewarowanych a indeks USD. Źródło: tradingster.com

Z tego punktu widzenia jest to dość skrajne pozycjonowanie, co oznacza wykupienie rynku i ryzyko tzw. long squeeze. Oczywiście żaden rynek nigdy nie jest wykupiony tak bardzo, aby nie mógł być bardziej, ale jest to na pewno miejsce na wykresie, na które warto zwrócić uwagę.

Co więcej za tak silnym wzrostem pozycjonowania nie obserwowaliśmy nowych szczytów na kontraktach na indeks dolara. Zatem mamy do czynienia z rozbieżnością w pozycjonowaniu funduszy i kursem. Jeśli USD Index fut. nie przekroczy ostatnich szczytów obserwowanych w listopadzie i grudniu 2018, to rozbieżność zostanie potwierdzona.

Wtedy też zwrot na indeksie dolara powinien być dość silny ze względu na szybkie zamykanie pozycji długich przez spekulantów.

Daniel Kostecki
Główny Analityk Conotoxia Ltd.

Powyższy komentarz nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Został on sporządzony w celach informacyjnych i nie powinien stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Conotoxia Ltd. nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Conotoxia Ltd. jest zabronione.

phim sex mỹ
pron
wicked czech cutie spreads her spread slit to the special.