https://www.nekdsex.com
black splits brunette wife. sex stories i promised.
hot young amateur sucks and fucks in the jacuzzi. arab pussy endures sexy fucking.

Euro tonie, złoty pod presją

Podczas zakończonego wczoraj posiedzenia Europejskiego Banku Centralnego wydarzyło się wszystko, co tylko mogło się wydarzyć, co było zaskoczeniem dla części uczestników rynku. Ogłoszenie TLTRO-III, zmiana forward guidance z wakacji do końca roku, dyskusja nad jego dalszym wydłużeniem do marca przyszłego roku oraz bardzo mocne cięcie prognoz gospodarczych, to wszystko na raz podniosło strach na rynkach.

Euro przy tak drastycznym cięciu dla wzrostu gospodarczego osłabiło się do dolara poniżej poziomu 1,12, co było najniższą wartością od czerwca 2017 roku, a indeks dolara amerykańskiego w konsekwencji wyznaczył nowe tegoroczne szczyty. Co więcej ze zdecydowaną wyprzedażą mieliśmy do czynienia na rynku polskiego złotego. Jakby nie patrzeć cięcie prognoz dla PKB w strefie euro na ten rok z 1,7 proc. do 1,1 proc. to duży cios także i dla polskiej gospodarki.
2019-03-08_08h54_48Notowania złotego wyrażone w walutach obcych, wykres dzienny. Źródło: platforma Conotoxia

Niższe tempo wzrostu na zachodzie, które wpłynie na zmniejszenie tempa wzrostu w Polsce, co zmniejszy również dynamikę wpływów do budżetu państwa z podatków przy jednoczesnym wzroście wydatków socjalnych, to nie jest korzystny zestaw informacji w tym momencie.

Cięcie prognoz przez EBC było na tyle duże, że jeszcze po ogłoszonej decyzji o TLTRO zyskiwały indeksy giełdowe. Natomiast publikacja po 14:30 projekcji makro podcięła skrzydła giełdowym optymistą. Pojawił się ponownie strach i obawy o większe globalne spowolnienie.

Daniel Kostecki
Główny Analityk Conotoxia Ltd.

Powyższy komentarz nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Został on sporządzony w celach informacyjnych i nie powinien stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Conotoxia Ltd. nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Conotoxia Ltd. jest zabronione.

68% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

phim sex mỹ
pron
wicked czech cutie spreads her spread slit to the special.