https://www.nekdsex.com
black splits brunette wife. sex stories i promised.
hot young amateur sucks and fucks in the jacuzzi. arab pussy endures sexy fucking.

Przed nami tydzień banków centralnych – jakie są oczekiwania?

 

Rezerwa Federalna Stanów Zjednoczonych, Bank Szwajcarii, Bank Norwegii i Bank Anglii – te banki centralne podejmą decyzje w sprawie stóp procentowych w przyszłym tygodniu oraz wypowiedzą się na temat uzasadnienia swojej decyzji wraz z przybliżeniem sytuacji gospodarczej i dalszego podejścia do stóp procentowych.

FED

Pierwszym z banków podających swoją decyzję będzie amerykański FED. Jak już wiemy z poprzednich wypowiedzi Rezerwa Federalna zadeklarowała, że w najbliższym czasie nie zobaczymy kontynuacji cyklu podwyżek stóp, a przejdziemy w tryb pauzy w zacieśnianiu monetarnym. Pauza z kolei może oznaczać, że po niej zobaczymy albo dalszy cykl podwyżek albo cięcie stóp procentowych. I tutaj zaczyna się ciekawa dywergencja między FEDem a rynkiem.

Grudniowe projekcje FED wskazały na dalsze podwyżki stóp procentowych i najprawdopodobniej w przyszłym tygodniu zobaczymy obniżkę tychże projekcji. Jednak wydaje się, że mimo tego wciąż mediana będzie wskazywać na możliwość chociaż jednej podwyżki tym roku.

2019-03-15_11h17_57Grudniowe projekcje FED i oczekiwania rynku (czerwone kropki). Źródło: CME Group.

Tymczasem rynek stopy procentowej wycenia szanse na cięcie stóp procentowych z ponad 25 proc. prawdopodobieństwem w styczniu przyszłego roku. Rozbieżność jest zatem bardzo znacząca i wydaje się, że kluczowym po na tym posiedzeniu FED będzie próba interpretacji, czy FED zakończył cykl podwyżek, czy obserwujemy jedynie pauzę, po której podwyżki dalej ruszą.

W przypadku pierwszego scenariusza dolar amerykański mógłby być pod dużą presją, a z kolei drugi scenariusz mógłby być dla dolara bardziej korzystny, ponieważ rynek stopy procentowej mógłby zrewidować swoje gołębie nastawienie.

BANK SZWAJCARII

Przy odłożeniu w czasie podwyżek stóp procentowych przez Europejski Bank Centralny SNB również może nie spieszyć się z podwyżkami stop procentowych zwłaszcza, że prognozy dla gospodarki Szwajcarii, podobni jak i dla strefy euro, również powędrowały do dołu.

BANK NORWEGII

Norges Bank może być jedynym bankiem centralny z grona krajów rozwiniętych, który będzie podnosić stopy procentowe w tym roku. Pierwszą podwyżkę zobaczyliśmy już we wrześniu 2018 z 0,5 proc. do 0,75 proc. Aktualnie oczekuje się, że w marcu Bank Norwegii ponownie podniesie oprocentowanie do 1 proc. Co więcej może okazać się, że to nie koniec zacieśniania pieniężnego.

Z ostatnich danych wynika, że inflacja konsumencka wyniosła 3 proc., a inflacja bazowa 2,6 proc., co jest najwyższym odczytem od listopada 2016 roku. Jeśli zatem kolejne odczyty inflacyjne będą relatywnie wysokie, nie mówiąc o tych powyżej oczekiwań banku centralnego, to jest szansa na kontynuację cyklu i umocnienie korony norweskiej w dłuższym terminie.

BANK ANGLII

Rozwój sytuacji politycznej w Wielkiej Brytanii w sprawie Brexitu z pewnością nie ułatwia życia Bankowi Anglii. Przedłużający się okres niepewności wpływa negatywnie zarówno na postawę przedsiębiorców jak i gospodarstw domowych w relacji do gospodarki, której wzrost jest przez to hamowany. Niemniej jednak Bank Anglii ostatnio wspomniał, że rynek niedoszacowuje możliwości podwyżek stóp na Wyspach.

2019-03-15_11h31_42Prawdopodobieństwo zmiany stóp procentowych w UK. Źródło: Bloomberg.

Rynek stopy procentowej, jak wynika z powyższych danych, szacuje szanse na kolejną podwyżkę w Wielkiej Brytanii na 36,7 proc. do końca roku. Styczeń 2020 to 45,4 proc. Natomiast prawdopodobieństwo zmiany stóp już na przyszłotygodniowym posiedzeniu to 0,6 proc., co jest zrozumiałe.

Jak wynika z powyższych danych rynek wyklucza pełną podwyżkę w tym roku. Niemniej jednak przy korzystnym rozwoju sytuacji w sprawie Brexitu, co zmniejsza niepewność przedsiębiorców i konsumentów, szanse na podwyżki mogą wzrosnąć, a to z kolei mogłoby być korzystne dla funta.

KIEDY POZNAMY POSZCZEGÓLNE DECYZJE?

Środa: FED – godzina 19:00, 19:30 – konferencja prasowa
Czwartek: SNB – godzina 9:30, 10:00 – konferencja prasowa
Bank Norwegii – godzina 10:00
Bank Anglii – godzina 13:00

Daniel Kostecki

Główny Analityk Conotoxia Ltd.

Powyższy komentarz nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Został on sporządzony w celach informacyjnych i nie powinien stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Conotoxia Ltd. nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Conotoxia Ltd. jest zabronione.

68% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

phim sex mỹ
pron
wicked czech cutie spreads her spread slit to the special.