https://www.nekdsex.com
black splits brunette wife. sex stories i promised.
hot young amateur sucks and fucks in the jacuzzi. arab pussy endures sexy fucking.

Kolejny ból głowy dla EBC – oczekiwania inflacyjne pikują

 

Europejski Bank Centralny sprowadzając stopy procentowe poniżej zera oraz prowadząc programy czy to luzowania ilościowego, czy kredytowego wsparcia banków, miał na celu powrót inflacji w rejon 2 proc. To jest główne zadanie banku centralnego, czyli dbanie o poziom cen i o ich systematyczny, ale nie zbyt duży wzrost.

2019-03-29_14h00_04W 2018 roku EBC mógł być zadowolony z tego, że inflacja konsumencka wzrosła powyżej 2 proc., choć za to odpowiadał głównie wzrost cen energii, ponieważ inflacja bazowa, w której skład ceny energii i żywności nie wchodzą, nie przebiła nawet poziomu 1,2 proc.

Europejski Bank Centralny zakończył już swój program QE oraz szykował się do podwyżki stóp procentowych w okolicach wakacji tego roku. Jednak ze względu na ostatni wzrost oczekiwań odnośnie większego spowolnienia gospodarczego szanse na podwyżkę zostały mocno odsunięte w czasie do końca roku lub dalej.

Oprócz spowolnienia dynamiki wzrostu PKB bólu głowy decydenci mogą dostać od spoglądania na rynkowe długoterminowe oczekiwania inflacyjne. Te dla strefy euro spadają jak kamień w stronę swoich rekordowych minimów:

2019-03-29_13h55_07Rynkowe oczekiwania inflacyjne dla strefy euro. Źródło: Reuters.

Nie dość, że EBC musi uporać się ze spowolnieniem, to jeszcze wszystkie działania przez tyle lat nie dały efektu w postaci trwałego wzrostu cen. To tylko jeszcze bardziej komplikuje sytuację przy kolejnych decyzjach Banku, który nie ma już za bardzo pola manewru, ponieważ w międzyczasie nawet nie zdążył podnieść stóp procentowych, które mógłby zacząć ponownie obniżać.

Daniel Kostecki
Główny Analityk Conotoxia Ltd.

Powyższy komentarz nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Został on sporządzony w celach informacyjnych i nie powinien stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Conotoxia Ltd. nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Conotoxia Ltd. jest zabronione.

68% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

phim sex mỹ
pron
wicked czech cutie spreads her spread slit to the special.