https://www.nekdsex.com
black splits brunette wife. sex stories i promised.
hot young amateur sucks and fucks in the jacuzzi. arab pussy endures sexy fucking.

Dystrybucji na dolarze ciąg dalszy

 

Kontrakt na indeks dolara amerykańskiego po trendzie wzrostowym porusza się już długi czas w konsolidacji, w której może dochodzić do zjawiska dystrybucji kontraktów. Od początku 2018 roku do listopada 2018 notowania indeksu USD zyskały ponad 10 proc. Z kolei od listopada do teraz notowania pozostają w konsolidacji z oporem przy 97,70 pkt.

Przyglądając się pozycjonowaniu inwestorów instytucjonalnych, a dokładnie grupie funduszy lewarowanych i ich pozycjom z raportu COT można zauważyć, że w ramach wspomnianej konsolidacji dochodzi do silnego spadku pozycji długich netto.

2019-04-08_13h34_54
Pozycje długie netto wśród funduszy lewarowanych i indeks USD. Źródło: tradingster.

Mamy zatem redukcję pozycji długich wraz z przyrostem pozycji krótkich na kontraktach na indeks USD – tak wynika z danych CFTC zebranych do 2 kwietnia. Do tego cenę, która przebywa w konsolidacji już ponad kwartał. Nosi to zatem znamiona fazy dystrybucji, w której inwestorzy mogą pozbywać się wcześniejszych pozycji długich i jednocześnie odwracać je na pozycje krótkie.

2019-04-08_13h38_06
Pozycje krótkie wśród funduszy lewarowanych na kontraktach na indeks USD. Źródło: tradingster.

“Shortów” na indeksie dolara do dnia 2 kwietnia było najwięcej od wakacji 2018 roku, co wskazuje na wspomnianą możliwość odwracania pozycji z długich na krótkie. Obecnie, żeby taki obraz sytuacji został potwierdzony notowania samego indeksu USD musiałyby pokonać dolne ograniczenie opisywanej konsolidacji.

Taki ruch mógłby mieć znaczenie dla wielu par walutowych na czele z euro, dolarem australijskim, nowozelandzkim, japońskim jenem, a nawet z polskim złotym.

2019-04-08_13h42_00
Kurs USDPLN. Źródło: platforma Conotoxia.

Na tę chwilę notowania USDPLN skutecznie bronią oporów wyznaczonych przez ostatnie szczyty. W przypadku zwrotu na dolarze możliwym byłby ruch na południe i to nie tylko do ostatnio bronionej średniej 200-sesyjnej, ale możliwe, że i nawet w rejon 3,71.

Daniel Kostecki
Główny Analityk Conotoxia Ltd.

Powyższy komentarz nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Został on sporządzony w celach informacyjnych i nie powinien stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Conotoxia Ltd. nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Conotoxia Ltd. jest zabronione.

68% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

phim sex mỹ
pron
wicked czech cutie spreads her spread slit to the special.