https://www.nekdsex.com
black splits brunette wife. sex stories i promised.
hot young amateur sucks and fucks in the jacuzzi. arab pussy endures sexy fucking.

Czy złoty skorzysta na ewentualnej dystrybucji dolara?

 

We wcześniejszych komentarzach został poruszony temat zarówno możliwego short squeezu na głównej parze walutowej, jaką jest para EURUSD, jak i temat możliwej fazy dystrybucji kontraktów zyskujących na wzroście indeksu dolara amerykańskiego.

Ze względu na to, że w indeksie dolara ponad 50 proc. stanowi waga euro, a z kolei korelacja między kursem EURUSD a USDPLN wynosi około -90 proc., to nie sposób nie zwrócić uwagi na to, co ewentualnie może wydarzyć się z notowaniami polskiego złotego w relacji do amerykańskiej waluty, gdyby powyższe przypuszczenia zostały zrealizowane.

2019-04-09_11h39_42
Procentowa zmiana kursu USDEUR i USDPLN wskazująca na silną zależność. Źródło: tradingview.

Innymi słowy, jeśli na parze EURUSD doszłoby do short squeezu, czyli tzw. wyciskania z pozycji krótkich, gdzie na początku kwietnia doszło do wzrostu zaangażowania właśnie w “shorty” oraz gdyby faktycznie trwała faza dystrybucji pozycji długich na kontraktach na indeks USD, to kurs EURUSD mógłby wykorzystać tę sytuację, co w konsekwencji mogłoby prowadzić do potencjalnego umocnienia złotego, który na tych dwóch zjawiskach mógłby zyskać.

2019-04-09_11h43_01
Notowania USDPLN, W1. Źródło: platforma Conotoxia.

Kurs USDPLN znajduje się od dłuższego czasu w konsolidacji, dla której oporem pozostaje rejon 3,83-3,85. Rejon ten był już kilkukrotnie skutecznie przez rynek broniony. Z kolei najbliższe wsparcie to okolice 3,73. Z punktu widzenia dystrybucji USD to jego pokonanie mogłoby otwierać drogę na niższe poziomy. Nawet w stronę 3,62 złotego za dolara.

Do realizacji tak optymistycznego dla złotego czy euro względem dolara scenariusza oczywiście potrzebny jest punkt zapalny i konkretny bodziec, a ten może pojawić się już w tym tygodniu, gdy poznamy np. protokół z ostatniego posiedzenia FED, czy decyzję EBC.

Daniel Kostecki
Główny Analityk Conotoxia Ltd.

Powyższy komentarz nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Został on sporządzony w celach informacyjnych i nie powinien stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Conotoxia Ltd. nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Conotoxia Ltd. jest zabronione.

68% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

phim sex mỹ
pron
wicked czech cutie spreads her spread slit to the special.