https://www.nekdsex.com
black splits brunette wife. sex stories i promised.
hot young amateur sucks and fucks in the jacuzzi. arab pussy endures sexy fucking.

Fatalne dane ze strefy euro i Niemiec bez wpływu na euro

euro-pmi

Przedpołudnie minęło pod znakiem publikacji danych makroekonomicznych m.in. z gospodarki strefy euro oraz z Niemiec. W tym czasie poznaliśmy odczyty indeksów PMI oraz inflacji, która zgodnie z oczekiwaniami wyniosła 1,4 proc. Jest to najniższa wartość od kwietnia.

PMI dla sektora przemysłowa w Niemczech spadł w styczniu poniżej poziomu 50 pkt. po raz pierwszy od listopada 2014 roku, wskazując na zmniejszenie aktywności w przemyśle w relacji do grudnia – podała firma Markit Economics. Co więcej wartość ta jest gorsza od odczytu wstępnego na poziomie 49,9 pkt. Do spadku przyczyniła się niepewność wśród klientów, napięcia w handlu i spowalniający sektor motoryzacyjny, który osłabia popyt.

Warto odnotować, że spadek liczby nowych zamówień był najsilniejszy od ponad sześciu lat, częściowo ze względu na spadek popytu na rynkach międzynarodowych. Niemieckie firmy odnotowały także spadek sprzedaży do Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Włoch, Turcji i Chin. Co gorsze – jak wynika z opracowania Markit – niemieccy producenci pozostają pesymistycznie nastawieni do sektora przemysłowego i szacują, że produkcja spadnie w ciągu najbliższych 12 miesięcy.

2019-02-01_11h45_39

źródło: Trading Economics

Indeks PMI dla przemysłu całej strefy euro utrzymał się w styczniu nad kluczowym poziomem 50 pkt., ale i tak jego odczyt był najniższy od listopada 2014 roku. Nowe zamówienia spadły w najostrzejszym tempie od kwietnia 2013 r., w reakcji na pogorszenie się popytu krajowego i międzynarodowego.

2019-02-01_12h07_14

źródło: Trading Economics

Niemniej jednak notowania głównej pary EURUSD pozostały niewzruszone przez powyższe dane, które mogą sprawić ból głowy przedstawicielom władz monetarnych w Europejskim Banku Centralnym.

2019-02-01_12h11_57

Kurs EURUSD wciąż może pozostawać w impulsie wzrostowym, który rozpoczął się pod koniec ubiegłego tygodnia po zakończeniu korekcyjnej fali 2. Aktualnie równość fali 3 do fali 1 wyznacza ekspansja 100 proc. przy poziomie 1,1543. Kolejny z istotnych poziomów jest wyznaczony przez ekspansję 161,8 proc. w rejonie 1,1700.

 

Daniel Kostecki
Główny Analityk Conotoxia Ltd.

Powyższy komentarz nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Został on sporządzony w celach informacyjnych i nie powinien stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Conotoxia Ltd. nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Conotoxia Ltd. jest zabronione.

phim sex mỹ
pron
wicked czech cutie spreads her spread slit to the special.