https://www.nekdsex.com
black splits brunette wife. sex stories i promised.
hot young amateur sucks and fucks in the jacuzzi. arab pussy endures sexy fucking.

Spread rentowności obligacji a kurs USDCAD

 

Rentowności obligacji o krótkim terminie zapadalności mogą być traktowane, jako powszechnie dostępny barometr oczekiwań odnośnie stóp procentowych. Oczywiście na cenę i co za tym idzie na rentowność mają wpływ także inne czynniki, natomiast z racji tego, że nie każdy ma dostęp do notowań z rynku stopy procentowej można właśnie spoglądać na różnicę w oprocentowaniu obligacji 2-letnich.

Jako, że na rynku walutowym mamy do czynienia z parami walutowymi, to również powinniśmy stworzyć wykres złożony z rentowności dla dwóch rynków obligacji. W tym celu od oprocentowania obligacji 2-letnich dla pierwszej waluty w parze walutowej należy odjąć oprocentowanie obligacji 2-letnich dla drugiej waluty w parze. Wtedy powstanie np. tzw. spread na rynku obligacji.

Teraz w uproszczeniu rentowność obligacji może rosnąć, gdy inwestorzy oczekują podwyżek stóp procentowych, lub może spadać, gdy oczekują obniżek stóp procentowych. Przesunięcia w spreadzie obligacji mają w długim terminie również odzwierciedlenie na rynku walutowym, wykazując istotną dodatnią korelację.

Spójrzmy na rynek USDCAD, gdzie spread obligacji dotarł do najwyższego poziomu od 12 lat. W rezultacie różnica w oprocentowaniu wzrosła bardzo szybko w relacji do kursu walutowego.

2019-03-05_16h42_37Spread obligacji 2-letnich a kurs USDCAD. Źródło: tradingview

Jeśli korelacja między tymi rynkami dalej będzie się utrzymywać, to można oczekiwać dalszych prawdopodobnych wzrostów na kursie USDCAD, które mogą przekroczyć ostatnie szczyty z 2017 i 2018 roku. Można powiedzieć, że w tym momencie CAD wydaje się być pod dodatkową presją spadku oprocentowania obligacji Kanady i odbicia w rentownościach w USA.

Daniel Kostecki
Główny Analityk Conotoxia Ltd.

Powyższy komentarz nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Został on sporządzony w celach informacyjnych i nie powinien stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Conotoxia Ltd. nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Conotoxia Ltd. jest zabronione.

68% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

phim sex mỹ
pron
wicked czech cutie spreads her spread slit to the special.