https://www.nekdsex.com
black splits brunette wife. sex stories i promised.
hot young amateur sucks and fucks in the jacuzzi. arab pussy endures sexy fucking.

MFW tnie prognozy wzrostu do najniższego poziomu od czasów kryzysu finansowego

 

Międzynarodowy Fundusz Walutowy opublikował swoje najnowsze prognozy dotyczące wzrostu gospodarczego, które zostały ścięte w relacji do publikacji z początku roku. sytuacja zatem, zdaniem MFW, w światowej gospodarce pogorszy się bardziej, niż to wcześniej zakładano.

2019-04-09_16h27_46
Prognozy MFW dla wzrostu gospodarczego. Źródło: imf.org.

Światowa gospodarka wzrośnie w tym roku o 3,3 proc. w porównaniu z 3,5 proc., które MFW prognozował w 2019 roku w styczniu – wynika z najnowszego raportu World Economic Outlook. Tempo wzrostu w 2019 r. byłoby wtedy najsłabsze od 2009 r., jeśli oczywiście prognoza Funduszu się spełni. To już trzeci raz, kiedy MFW obniża perspektywę w ciągu sześciu miesięcy.

Gospodarka Stanów Zjednoczonych ma rozwijać się w tempie 2,3 oraz 1,9 proc. odpowiednio w latach 2019 i 2020, co oznacza obniżenie ścieżki wzrostu o -0,2 pkt. proc. dla tego roku i podwyższenie o 0,1 pkt. proc. dla roku 2020. Tymczasem wzrost gospodarczy w strefie euro ma wynieść, zdaniem MFW, w 2019 roku 1,3 proc., a rok później 1,5 proc. Oznacza to cięcie prognoz odpowiednio o -0,3 i -0,2 pkt. proc. w relacji do styczniowego raportu.

Największą hamującą gospodarką mają być Niemcy, gdzie Fundusz z siedzibą w Waszyngtonie oczekuje wzrostu w 2019 roku na poziomie 0,8 proc., co oznacza cięcie poprzedniej prognozy o -0,5 pkt. proc. Z kolei spadek dla 2020 roku wyniósł -0,2 do poziomu 1,4 proc. Włochy z kolei mają ledwo uniknąć recesji ze wzrostem w ujęciu rocznym w 2019 roku na poziomie 0,1 proc. Jak podał MFW – oczekuje się, że wzrost będzie łagodniejszy w kilku dużych gospodarkach europejskich, w tym w Niemczech, gdzie słaby popyt globalny i surowsze normy emisji spalin uderzyły w sektor przemysłowy. Słaby popyt krajowy i wysokie spready długu państwowego osłabiły perspektywy Włoch, podczas gdy protesty uliczne we Francji osłabiły wzrost, podał Fundusz.

Jak nietrudno zauważyć, według prognoz, światowa gospodarka ma na razie najlepsze za sobą, a tego przynajmniej jak na razie, nie oddają dość wysoko znajdujące się indeksy giełdowe.

Daniel Kostecki
Główny Analityk Conotoxia Ltd.

Powyższy komentarz nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Został on sporządzony w celach informacyjnych i nie powinien stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Conotoxia Ltd. nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Conotoxia Ltd. jest zabronione.

68% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

phim sex mỹ
pron
wicked czech cutie spreads her spread slit to the special.