https://www.nekdsex.com
black splits brunette wife. sex stories i promised.
hot young amateur sucks and fucks in the jacuzzi. arab pussy endures sexy fucking.

USDCAD z potencjałem ze względu na różnicę w spreadzie obligacji

 

Jak powszechnie wiadomo Kanada jest jednym z głównych na świecie producentów i eksporterów ropy naftowej. Stąd często można uznawać, że dolar kanadyjski jest tzw. walutą surowcową, gdyż jego notowania mogą zależeć od notowań ropy naftowej. Czym wyższe ceny czarnego złota, tym Kanada za jego sprzedaż otrzymuje więcej pieniędzy, tym lepiej dla całego przemysłu i całej gospodarki i odwrotnie.

Również jak wiadomo, ropa naftowa zyskała od początku roku ponad 40 proc., a w tym czasie kurs USDCAD prawie stał w miejscu. Zatem co się stało z korelacją względem ropy i jaka siła nie pozwala się umocnić dolarowi kanadyjskiemu mimo takiego rajdu w cenach ropy? Odpowiedź może przynieść rynek stopy procentowej lub rynek krótkoterminowych 2-letnich obligacji, a w zasadzie ich oprocentowanie. Dokładniej rzecz ujmując spojrzymy na spread, czyli różnicę, między rentownością amerykańskich 2-letnich obligacji oraz kanadyjskich 2-letnich obligacji i przyrównajmy wynik do wykresu kursu USDCAD.

2019-04-11_15h41_36
Spread obligacji wraz z kursem USDCAD. Źródło: tradingview.

Z takiego zestawienia dość jasno wynika, że przewaga oprocentowania amerykańskich obligacji względem ich kanadyjskiego odpowiednika stale się powiększa od drugiej połowy 2018 roku. Innymi słowy coraz bardziej może opłacać się transferować kapitał do USA i wymieniać CAD na USD, aby korzystać z coraz lepszych odsetek w USA względem takich samych papierów w Kanadzie.

To może być m.in. ta przeciwstawna siła, która nie pozwala na zdecydowane zyski CAD ze względu na rajd cen ropy naftowej, ponieważ drugim istotnym elementem dla rynku walut może być poszukiwanie wyższych stóp zwrotu w postaci rentowności. Pod tym kątem potencjał dla USDCAD wydaje się być dość znaczący.

2019-04-11_15h51_55
Wykres USDCAD, D1. Źródło: platforma Conotoxia.

Z perspektywy wykresu notowania wyrysowały odwróconą formację głowy z ramionami, z której doszło do wybicia górą wraz z testem pokonanej linii szyi, jako wsparcia. Obecnie notowania tworzą strukturę przypominającą trójkąt w oczekiwaniu na wybicie z konsolidacji.

Daniel Kostecki
Główny Analityk Conotoxia Ltd.

Powyższy komentarz nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Został on sporządzony w celach informacyjnych i nie powinien stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Conotoxia Ltd. nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Conotoxia Ltd. jest zabronione.

68% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

phim sex mỹ
pron
wicked czech cutie spreads her spread slit to the special.